Club 3D SenseVision USB 3.0 Dual Display 4K60Hz Docking Station
dockningsstation - USB - DP - 1GbE
Anslutningar
| Anslutningsteknologi | Dockning |
| Värdgränssnitt | USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) Type-B |
| Antal USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) typ A-portar | 6 |
| Antal Displayportar | 2 |
| Uttag för mikrofon/linje in | Ja |
| Hörlursutgångar | Ja |
| Hörlursanslutning | 3,5 mm |
| USB-anslutning | USB Type-A |
| Likströmsingång | Ja |
Nätverk
| Nätverksansluten (Ethernet) | Ja |
| Antal LAN (RJ-45) anslutningar | Ja |
| Datahastighet för Ethernet-LAN | 10,100,1000 Mbit/s |
| Wake-on-LAN förberedd | Ja |
Prestanda
| Inbyggd kortläsare | Nej |
| Maximal digital upplösning | 5120 x 2880 pixlar |
| Antal displayer som stöds | 2 |
| Max uppdateringsfrekvens | 60 hz |
| Produktens färg | Svart |
| På / av-knapp | Ja |
| Laddning funktion | Ja |
| Ursprungsland | Kina |
| Kompatibilitet | Lenovo Dell Acer Asus. MSI. Toshiba Apple HP Razer |
| Certifiering | FCC, CE, ROHS, WEEE |
Strömtillförsel
| Strömkälla av typen | DC |
| Utgångsspänning | 5 V |
| Uteffekt | 2,25 A |
| Längd på USB-kabel | Ja |
Programvara
| Windows-operativsystem som stöds | Windows 10, Windows 7, Windows 8 |
| Mac-operativsystem som stöds | Ja |
Vikt & dimension
| Bredd | 80 mm |
| Djup | 35 mm |
| Höjd | 195 mm |
| Höjd (framsida) | 19,5 cm |
| Vikt | 395 g |
Förpackning
| Antal per förpackning | Ja |
| Förpackningens bredd | 130 mm |
| Låddjup | 212 mm |
| Förpackningens höjd | 130 mm |
| Vikt inkl. förpackning | 1,03 kg |
Förpackningens innehåll
| Bruksanvisning | Ja |
| AC-adapter inkluderad | Ja |
| Drivrutiner medföljer | Ja |
| Kabel inkluderad | AC, USB, USB Type-C |
| Stå ingår | Ja |
Förpackningsmaterial
| Plastförpackningens vikt | 5 g |
| Vikt papper-/kartongförpackning | 362 g |
| Total paper/cardboard packaging weight | 724 g |
| Total plastic packaging weight | 10 g |
Tekniska detaljer
| Certifikat för överensstämmelse | RoHS |
Logistikdata
| Harmonized System (HS)-kod | 8473 3020 |