HyperDrive Next
dockningsstation - USB-C 3.2 Gen 2 / Thunderbolt 3 / Thunderbolt 4 - HDMI
Egenskaper
| Faktisk dataöverföringshastighet | 10000 Mbit/s |
| Material, hölje | Aluminium, Plast |
| Produktens färg | Blå |
| USB-strömförsörjning upp till | 100 W |
| USB-strömleverans | Ja |
| Revision av USB-strömförsörjning | 3.0 |
| HD-typ | 4K Ultra HD |
| Antal displayer som stöds | Ja |
| Typ av kabel | Rund kabel |
| Ursprungsland | Vietnam |
Anslutningar
| Hub-gränssnitt | HDMI, USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) Type-A, USB 3.2 Gen 2 (3.1 Gen 2) Type-A, USB Type-C |
| Värdgränssnitt | USB Type-C; USB Type-C |
| Antal USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) typ A-portar | Ja; Ja |
| Antal USB 3.2 Gen 2 (3.1 Gen 2) typ A-portar | Ja; Ja |
| Antal USB 3.2 Gen 2 (3.1 Gen 2) typ C-portar | Ja; Ja |
| USB-strömleverans | Ja |
| USB-strömförsörjning upp till | 100 W |
| Revision av USB-strömförsörjning | 3.0 |
| Antal HDMI-portar | Ja; Ja |
| HDMI-version | 2.0; 2.0 |
| Combo hörlurar / mikrofon-port | Nej; Nej |
| Antal anslutningar | 4 |
| Alternativt läge för USB Typ-C DisplayPort | Ja; Ja |
| Inbyggd kortläsare | Nej |
| Likströmsingång | Nej; Nej |
Prestanda
| Inbyggd kortläsare | Nej |
| HD-typ | 4K Ultra HD |
| Antal displayer som stöds | Ja |
| Produktens färg | Blå |
| Hub-gränssnitt | HDMI, USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) Type-A, USB 3.2 Gen 2 (3.1 Gen 2) Type-A, USB Type-C |
| Material, hölje | Aluminium, Plast |
| Ursprungsland | Vietnam |
Systemkrav
| Windows-operativsystem som stöds | Ja |
| Mac-operativsystem som stöds | Ja |
| Andra operativsystem som stöds | Android, iOS |
Strömtillförsel
| Nätaggregatstyp | USB; USB |
| Trådlös laddning | Nej |
Programvara
| Windows-operativsystem som stöds | Ja |
| Mac-operativsystem som stöds | Ja |
| Andra operativsystem som stöds | Android, iOS |
Vikt & dimension
| Bredd | 85 mm; 85 mm |
| Djup | 37 mm; 37 mm |
| Höjd | 15 mm; 15 mm |
| Vikt | 50 g; 50 g |
Förpackning
| Antal per förpackning | Ja; Ja |
Förpackningens innehåll
| Snabbstartsguide | Ja; Ja |
| Kabel inkluderad | USB Type-C; USB Type-C |
Övrigt
| Typ av kabel | Round cable |