Kensington SD5000T5 EQ
dockningsstation - Thunderbolt 5 - 3 x Thunderbolt 5 - 1GbE, 2.5GbE
Anslutningar
| Anslutningsteknologi | Kabel |
| Värdgränssnitt | Thunderbolt 5 |
| Antal USB 3.2 Gen 2 (3.1 Gen 2) typ A-portar | 3 |
| USB-strömleverans | Ja |
| Revision av USB-strömförsörjning | 3.1 |
| USB-strömförsörjning upp till | 140 W |
| Antal Thunderbolt 5-portar | 3 |
| Combo hörlurar / mikrofon-port | Ja |
| Hörlursutgångar | Ja |
| Hörlursanslutning | 3,5 mm |
| Likströmsingång | Ja |
Nätverk
| Nätverksansluten (Ethernet) | Ja |
| Antal LAN (RJ-45) anslutningar | Ja |
| Datahastighet för Ethernet-LAN | 10,100,1000,2500 Mbit/s |
Prestanda
| Inbyggd kortläsare | Ja |
| Typ av minneskort | SD, MicroSD (TransFlash) |
| Dataöverföringshastighet | 80 Gbit/s |
| HD-typ | 8K Ultra HD |
| Maximal digital upplösning | 7680 x 4320 pixlar |
| Max uppdateringsfrekvens | 540 hz |
| Antal displayer som stöds | 3 |
| Produktvikt (oz) | Ja |
| Typ av kabellåsanslutning | Nano, Kensington |
| Produktens färg | Svart, Grå |
| Material, hölje | Akrylnitrilbutadienstyren (ABS), Aluminium, Polykarbonat |
| Plug & Play-kompatibel | Ja |
| LED-indikatorer | Energiljus |
| Ursprungsland | Kina |
Strömtillförsel
| AC-inspänning | 100 - 240 V |
| Ingående ström | 2.5 A |
| Utgångsspänning | 20 V |
| Uteffekt | 9 A |
Programvara
| Windows-operativsystem som stöds | Ja |
| Mac-operativsystem som stöds | Ja |
Miljökrav
| Temperatur vid drift | 0 - 40 ° C |
| Temperaturintervall (förvaring) | -18 - 60 ° C |
| Intervall för relativ operativ luftfuktighet | 0 - 55% |
Vikt & dimension
| Bredd | 97 mm |
| Djup | 226 mm |
| Höjd | 40 mm |
| Vikt | 1,5 kg |
Förpackning
| Antal per förpackning | Ja |
| Förpackningens bredd | 125 mm |
| Låddjup | 264 mm |
| Förpackningens höjd | 154 mm |
| Vikt inkl. förpackning | 1,9 kg |
Förpackningens innehåll
| Garantisedel | Ja |
| AC-adapter inkluderad | Ja |
| Snabbstartsguide | Ja |
| Kabel inkluderad | AC, Thunderbolt |
Tekniska detaljer
| Certifikat för överensstämmelse | CB, CE, Federal Communications Commission (FCC), RCM, RoHS, UKCA |
Logistikdata
| Ytterkartongens nettovikt | 12,1 kg |
| Ytterförpackningens bruttovikt | 12,1 kg |
| Ytterförpackningens höjd | 352 mm |
| Tullens varukod, tulltaxa (TARIC) | 84718000 |
| Ytterförpackningens bredd | 282 mm |
| Ytterförpackningens längd | 395 mm |
| Produkter per ytterförpackning | 6 styck |
Övrigt
| Antal USB-portar | 3 |
| Speciella egenskaper | EQ |
| Minsta systemkrav | CPU: Intel Core HX series 13th /14th+ |
| Kompatibla operativsystem | Windows 11 (23H2 or later); macOS 14.5 or above |