Kensington UH1500P EQ
dockningsstation - USB-C / USB4 / Thunderbolt 4 - 2 x HDMI, DP
Anslutningar
| Anslutningsteknologi | Kabel |
| Värdgränssnitt | USB 3.2 Gen 2 (3.1 Gen 2) Type-C |
| Antal USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) typ A-portar | 3 |
| Antal USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1)typ C-portar | Ja |
| USB-strömleverans | Ja |
| USB-strömförsörjning upp till | 85 W |
| Revision av USB-strömförsörjning | 3.0 |
| Antal HDMI-portar | 2 |
| HDMI-version | 2.0 |
| Antal Displayportar | Ja |
| DisplayPort-version | 1.4 |
| Uttag för mikrofon/linje in | Nej |
| HDCP | Ja |
| HDCP-version | 2.3 |
| Alternativt läge för USB Typ-C DisplayPort | Ja |
Nätverk
| Nätverksansluten (Ethernet) | Ja |
| Antal LAN (RJ-45) anslutningar | Ja |
| Datahastighet för Ethernet-LAN | 10,100,1000 Mbit/s |
Prestanda
| Inbyggd kortläsare | Nej |
| Dataöverföringshastighet | 5 Gbit/s |
| HD-typ | 4K Ultra HD |
| Maximal digital upplösning | 3840 x 2160 pixlar |
| Antal displayer som stöds | 3 |
| Produktens färg | Svart |
| Plug & Play-kompatibel | Ja |
| Ursprungsland | Kina |
Strömtillförsel
| Strömkälla av typen | USB |
| Längd på USB-kabel | 0,17 m |
Programvara
| Windows-operativsystem som stöds | Ja |
| Mac-operativsystem som stöds | Ja |
| Mobila operativsystem som stöds | iPadOS 13, iPadOS 14, iPadOS 17.1.1, iPadOS 17.4, iPadOS 17.5 |
Miljökrav
| Temperatur vid drift | 0 - 45 ° C |
| Temperaturintervall (förvaring) | -25 - 70 ° C |
| Intervall för relativ operativ luftfuktighet | 0 - 85% |
Vikt & dimension
| Bredd | 150 mm |
| Djup | 71 mm |
| Höjd | 21 mm |
| Vikt | 154 g |
Förpackning
| Antal per förpackning | Ja |
| Förpackningens bredd | 35 mm |
| Låddjup | 180 mm |
| Förpackningens höjd | 130 mm |
| Vikt inkl. förpackning | 180 g |
Förpackningens innehåll
| Garantisedel | Ja |
| Snabbstartsguide | Ja |
Tekniska detaljer
| Certifikat för överensstämmelse | CB, CE, Federal Communications Commission (FCC), RCM, RoHS, UKCA, VCCI |
Logistikdata
| Ytterförpackningens höjd | 135 mm |
| Produkter per ytterförpackning | 10 styck |
| Ytterkartongens nettovikt | 2 kg |
| Ytterförpackningens bredd | 185 mm |
| Ytterförpackningens längd | 360 mm |
| Ytterförpackningens bruttovikt | 2 kg |
Övrigt
| Kompatibla operativsystem | macOS 11 or above; iPadOS 13 or above; Windows 10 or above; Samsung DeX® |
| Antal USB-portar | 4 |
| Speciella egenskaper | EQ |