Lenovo ThinkPad Thunderbolt 3 Dock Gen2
portreplikator - Thunderbolt 3 - 2 x HDMI, 2 x DP, Thunderbolt - 1GbE
Anslutningar
| Anslutningsteknologi | Kabel |
| Värdgränssnitt | Thunderbolt 3 |
| Antal USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1)typ C-portar | Ja |
| Antal USB 3.2 Gen 2 (3.1 Gen 2) typ A-portar | 5 |
| Antal HDMI-portar | 2 |
| Antal Displayportar | 2 |
| Uttag för mikrofon/linje in | Nej |
| Combo hörlurar / mikrofon-port | Ja |
| Hörlursanslutning | 3,5 mm |
Nätverk
| Nätverksansluten (Ethernet) | Ja |
| Antal LAN (RJ-45) anslutningar | Ja |
| Datahastighet för Ethernet-LAN | 10,100,1000 Mbit/s |
Prestanda
| Inbyggd kortläsare | Nej |
| HD-typ | 4K Ultra HD |
| Maximal digital upplösning | 3840 x 2160 pixlar |
| Produktvikt (oz) | Ja |
| Produktens färg | Svart, Röd |
| Plug & Play-kompatibel | Ja |
| LED-indikatorer | Energiljus |
| Brand kompatibilitet | Lenovo |
| Kompatibilitet | ThinkPad X1 Yoga 2nd Gen, ThinkPad X1 Yoga 3rd Gen, Thinkpad T570 (20H9,20HA), Thinkpad T570 (20JW,20JX), Thinkpad P51s (20HB,20HC), Thinkpad P51s (20JY,20K0), Thinkpad T580 (20L9,20LA), ThinkPad P52s (20LB,20LC) |
Strömtillförsel
| Strömkälla av typen | DC |
| Strömförsörjning | 135 W |
Programvara
| Windows-operativsystem som stöds | Windows 10, Windows 7 |
Miljökrav
| Temperatur vid drift | 0 - 40 ° C |
| Intervall för relativ operativ luftfuktighet | 5 - 95% |
Vikt & dimension
| Bredd | 220 mm |
| Djup | 80 mm |
| Höjd | 30 mm |
| Vikt | 525 g |
Förpackning
| Antal per förpackning | Ja |
| Förpackningens bredd | 270 mm |
| Låddjup | 164 mm |
| Förpackningens höjd | 75 mm |
| Vikt inkl. förpackning | 1,4 kg |
Förpackningens innehåll
| AC-adapter inkluderad | Ja |
| Bruksanvisning | Ja |
| Kabel inkluderad | Thunderbolt |
Logistikdata
| Harmonized System (HS)-kod | 84733020 |