Produktnummer: DN-651145
EAN: 4016032489221
Artikelnummer: F24577648
DIGITUS
DIGITUS
Tillverkare: Digitus
Produktnummer: DN-651145
EAN: 4016032489221
Artikelnummer: F24577648
Finns i lager hos leverantör - leveranstid: 4-9 arbetsdagar
(4.665,60 exkl. moms)
(4.665,60 exkl. moms)
Tillverkare: Digitus
Produktnummer: DN-651145
Indust 8-ports Switch L2Manage - Förena dina nätverksenheter och maximera produktiviteten!
Management features
Switch typ hanterad
Switch-lager L2
Stöd för garanterad tjänstekvalitet (QoS) Ja
Webbaserad adminstraion Ja
ARP-inspektion Ja
Systemhändelselogg Ja
Anslutningar
Antal grundläggande RJ-45 Ethernet-portar 8
Typ av grundläggande RJ-45 Ethernet-portar Gigabit Ethernet (10/100/1000)
Antal Gigabit Ethernet (koppar)-portar 8
Antal Combo SFP-portar 4
Konsolport RJ-45
Nätverk
Kommunikationsstandarder IEEE 802.3, IEEE 802.3ab, IEEE 802.3u, IEEE 802.3x, IEEE 802.3z
10G stöd Nej
Kabeltyper som stöds Cat3, Cat4, Cat5, Cat5e
Halv duplex Ja
Full duplex Ja
Flödeskontroll Ja
Broadcast Storm-kontroll Ja
STP (Spanning Tree Protocol) Ja
Stöd för automatisk inlärning av MAC-adresser Ja
VLAN-stöd Nej
VLAN-funktioner MAC address-based VLAN, Private VLAN, Protocol-based VLAN, Voice VLAN
Optical fiber
Överföringsavstånd (max) 0.1 km
Data transmission
Switch kapacitet 24 Gbit/s
Hastighet vid vidarebefordran 17.86 Mpps
Adresstabellstorlek 8000 poster
Lagra-och-vidarebefordra Ja
Jumbo Frames stöd Ja
Jumboramar 9216
Paketbuffertminne 4.1 MB
Bevakning
DHCP-funktioner DHCP relay, DHCP snooping
Åtkomstkontrollista (ACL) Ja
IGMP-snooping Ja
SSH / SSL-stöd Ja
Autentiseringstyp RADIUS, TACACS+
Design
Produktens färg Grå
Material, hölje Gjuten aluminium
LED-indikatorer Aktivitet, Länk, Energiljus, System
Lämplig för utomhusbruk Nej
Vandalsäker Nej
Prestanda
Fläktlös Ja
Medeltid mellan fel (MTBF) 1666.67 h
Strömtillförsel
Strömkälla DC
Likströmsdriftspänning 12 - 55 V
Överspänningsskydd Ja; 6 kV
Power over Ethernet (PoE)
Strömförsörjning via Ethernet (PoE) stöd Nej
Power over Ethernet (PoE)-effekt per port 30 W
Miljökrav
Temperatur vid drift -40 - 75 ° C
Temperaturintervall (förvaring) -40 - 80 ° C
Intervall för relativ operativ luftfuktighet 5 - 95%
Fuktighet (förvaring) 0 - 95%
Vikt & dimension
Bredd 109 mm
Djup 62 mm
Höjd 145 mm
Förpackning
Förpackningens bredd 190 mm
Låddjup 234 mm
Förpackningens höjd 234 mm