Produktnummer: GS305E-100PES
EAN: 606449140569
Artikelnummer: F18063900
NETGEAR Plus GS305E
NETGEAR Plus GS305E
Tillverkare: NETGEAR
Produktnummer: GS305E-100PES
EAN: 606449140569
Artikelnummer: F18063900
Finns i lager hos leverantör - leveranstid: 4-9 arbetsdagar
(562,40 exkl. moms)
(562,40 exkl. moms)
Tillverkare: NETGEAR
Produktnummer: GS305E-100PES
Effektiv nätverkslösning med NETGEAR Plus GS305E - smart switch med 5 portar
Köp NETGEAR Plus GS305E idag och upplev snabbare, smidigare och mer pålitliga anslutningar.
Management features
Switch typ hanterad
Stöd för garanterad tjänstekvalitet (QoS) Ja
Webbaserad adminstraion Ja
Virtuell kabeltest (VCT) Ja
Anslutningar
Antal grundläggande RJ-45 Ethernet-portar 5
Typ av grundläggande RJ-45 Ethernet-portar Gigabit Ethernet (10/100/1000)
Nätverk
Portspegling Ja
Överföringsbegränsning Ja
Flödeskontroll Ja
Länkaggregering Nej
VLAN-stöd Ja
VLAN-funktioner Tagged VLAN, Port-based VLAN
Antal VLAN 64
Data transmission
Switch kapacitet 10 Gbit/s
Adresstabellstorlek 8000 poster
Lagra-och-vidarebefordra Ja
Jumbo Frames stöd Ja
Jumboramar 9000
Bevakning
DHCP-funktioner DHCP client
IGMP-snooping Ja
Loopskydd Ja
Lösenordsskydd Ja
DoS-attacker Ja
Design
Rackmontering Nej
Produktens färg Svart
LED-indikatorer Aktivitet, Länk, Energiljus, Hastighet, System
Prestanda
Buffertstorlek 128 KB
Ljudnivå Lc IEC Nej
Medeltid mellan fel (MTBF) 2531294 h
Power over Ethernet (PoE)
Strömförsörjning via Ethernet (PoE) stöd Nej
Övrigt
Garantiperiod 3 År
Miljökrav
Temperatur vid drift 0 - 50 ° C
Temperaturintervall (förvaring) -20 - 70 ° C
Intervall för relativ operativ luftfuktighet 0 - 90%
Fuktighet (förvaring) 0 - 95%
Altitud vid drift 0 - 3000 m
Höjd över havet i avstängt läge 0 - 3000 m
Vikt & dimension
Bredd 94 mm
Djup 100 mm
Höjd 27 mm
Vikt 250 g
Förpackning
Förpackningstyp Låda
Förpackningens bredd 153 mm
Låddjup 237 mm
Förpackningens höjd 61 mm
Vikt inkl. förpackning 600 g
Tekniska detaljer
Antal produkter per innerförpackning 15 styck
Fraktkartongens längd 34,4 cm
Fraktkartongens bredd 49,7 cm
Fraktkartongens höjd 28 cm
Fraktkartongens nettovikt 10,1 kg
Logistikdata
Ytterförpackningens bredd 344 mm
Ytterförpackningens längd 497 mm
Ytterförpackningens höjd 280 mm