DIGITUS DN-651127
switch - 8 portar
Management features
| Switch typ | Ohanterad |
Anslutningar
| Antal grundläggande RJ-45 Ethernet-portar | 8 |
| Typ av grundläggande RJ-45 Ethernet-portar | Gigabit Ethernet (10/100/1000) |
Nätverk
| Kommunikationsstandarder | IEEE 802.3, IEEE 802.3ab, IEEE 802.3u, IEEE 802.3x |
| 10G stöd | Nej |
| Full duplex | Ja |
| Halv duplex | Ja |
| Auto MDI / MDI-X | Ja |
| Stöd för automatiskt åldrande av MAC-adresser | Ja |
| Stöd för automatisk inlärning av MAC-adresser | Ja |
| VLAN-stöd | Nej |
Data transmission
| Adresstabellstorlek | 4000 poster |
| Lagra-och-vidarebefordra | Ja |
Design
| Produktens färg | Svart |
| Material, hölje | Metall |
| LED-indikatorer | Länk, Energiljus |
| Internationellt skydd (IP) kod | IP40 |
| DIN-skena | Ja |
| Vandalsäker | Nej |
| Lämplig för utomhusbruk | Nej |
| Monteringsbar på väggen | Ja |
Prestanda
| Fläktlös | Ja |
Strömtillförsel
| Likströmsdriftspänning | 12 - 48 V |
Power over Ethernet (PoE)
| Strömförsörjning via Ethernet (PoE) stöd | Nej |
Övrigt
| Typ av ethernet-gränssnitt | Gigabit Ethernet |
Miljökrav
| Temperatur vid drift | -40 - 85 ° C |
| Temperaturintervall (förvaring) | -40 - 85 ° C |
| Intervall för relativ operativ luftfuktighet | 5 - 95% |
| Fuktighet (förvaring) | 5 - 95% |
Vikt & dimension
| Bredd | 135 mm |
| Djup | 162 mm |
| Höjd | 53 mm |
Förpackningens innehåll
| Snabbstartsguide | Ja |
Förpackning
| Förpackningens bredd | 155 mm |
| Låddjup | 215 mm |
| Förpackningsvolym | 2332,75 cm ^ |
| Vikt inkl. förpackning | 624 g |
Logistikdata
| Tulltaxa, kod för Storbritannien | 85176200 |
| Ursprungsland | Kina |
| Harmonized System (HS)-kod | 85176990 |