DIGITUS
switch - 4 portar - ohanterad
Management features
| Switch typ | Ohanterad |
Anslutningar
| Antal grundläggande RJ-45 Ethernet-portar | 4 |
| Typ av grundläggande RJ-45 Ethernet-portar | Gigabit Ethernet (10/100/1000) |
| Strömanslutning | AC-ingångskontakt |
Nätverk
| Kommunikationsstandarder | IEEE 802.3, IEEE 802.3af, IEEE 802.3at, IEEE 802.3u, IEEE 802.3x |
| 10G stöd | Nej |
| Stöd för automatisk inlärning av MAC-adresser | Ja |
| Auto MDI / MDI-X | Ja |
| Stöd för automatiskt åldrande av MAC-adresser | Ja |
| VLAN-stöd | Nej |
Data transmission
| Switch kapacitet | 10 Gbit/s |
| Adresstabellstorlek | 2000 poster |
| Jumbo Frames stöd | Ja |
| Jumboramar | 9000 |
Design
| Rackmontering | Nej |
| Staplingsbar | Nej |
| Produktens färg | Svart |
| LED-indikatorer | Ja |
Prestanda
| Fläktlös | Ja |
Strömtillförsel
| Strömkälla | AC |
| Strömförsörjning ingår | Ja |
| Strömförbrukning (max) | 3 W |
| Effekt skyddsfunktioner | Överspänning, Kortslutning |
Power over Ethernet (PoE)
| Strömförsörjning via Ethernet (PoE) stöd | Ja |
| Power over Ethernet (PoE)-portar kvantitet | 4 |
| Power over Ethernet (PoE)-effekt per port | 15,4 W |
| Total Power over Ethernet (PoE)-budget | 62 W |
Övrigt
| Strömförsörjning | 65 W |
Vikt & dimension
| Bredd | 76,7 mm |
| Djup | 140 mm |
| Höjd | 28 mm |
| Vikt | 630 g |
Förpackningens innehåll
| Snabbstartsguide | Ja |
Förpackning
| Förpackningens bredd | 165 mm |
| Låddjup | 60 mm |
| Förpackningens höjd | 192 mm |
| Förpackningsvolym | 1900,8 cm ^ |
| Vikt inkl. förpackning | 722,5 g |
Logistikdata
| Tulltaxa, kod för Storbritannien | 85176200 |
| Ursprungsland | Kina |