NETGEAR GS348PP
switch - 48 portar - ohanterad - rackmonterbar
Management features
| Switch typ | Ohanterad |
| Stöd för garanterad tjänstekvalitet (QoS) | Ja |
Anslutningar
| Antal grundläggande RJ-45 Ethernet-portar | 48 |
| Typ av grundläggande RJ-45 Ethernet-portar | Gigabit Ethernet (10/100/1000) |
Nätverk
| Kommunikationsstandarder | IEEE 802.1p, IEEE 802.3, IEEE 802.3ab, IEEE 802.3at, IEEE 802.3az, IEEE 802.3i, IEEE 802.3u |
| 10G stöd | Nej |
| Koppar Ethernet-kablar teknik | 10BASE-T, 100BASE-TX, 1000BASE-T |
| Full duplex | Ja |
| Automatisk avkänning | Ja |
| Avkänning av kabellängd | Ja |
| Auto MDI / MDI-X | Ja |
| Autonegotiation | Ja |
Data transmission
| Switch kapacitet | 96 Gbit/s |
| Hastighet vid vidarebefordran | 1,448 Mpps |
| Adresstabellstorlek | 8000 poster |
| Latens (1 Gbps) | 4 ps |
| Jumbo Frames stöd | Ja |
| Jumboramar | 12288 |
| Paketförmedlingshastighet (1 Gbps) | 1448000 pps |
| Paketbuffertminne | 1,5 MB |
Bevakning
| Algoritmer för schemaläggning av köer | Weighted Round Robin (WRR) |
Design
| Rackmontering | Ja |
| Produktens färg | Svart |
| Material, hölje | Metall |
| LED-indikatorer | Aktivitet, Länk, PoE, Energiljus, Hastighet |
| Antal fläktar | 2 fläkt/-ar |
Prestanda
| Medeltid mellan fel (MTBF) | 570972 h |
Strömtillförsel
| AC-inspänning | 110 - 240 V |
| Växelström Frekvens | 50 - 60 hz |
| Strömförbrukning (max) | 410 W |
Power over Ethernet (PoE)
| Strömförsörjning via Ethernet (PoE) stöd | Ja |
| Power over Ethernet (PoE)-portar kvantitet | 24 |
| Power over Ethernet (PoE)-effekt per port | 30 W |
| Total Power over Ethernet (PoE)-budget | 380 W |
Övrigt
| Garantiperiod | 3 År |
Miljökrav
| Temperatur vid drift | 0 - 45 ° C |
| Temperaturintervall (förvaring) | -20 - 70 ° C |
| Intervall för relativ operativ luftfuktighet | 10 - 90% |
| Fuktighet (förvaring) | 10 - 95% |
| Altitud vid drift | 0 - 3000 m |
| Värmeavgivning | 1402,2 BTU/h |
Vikt & dimension
| Bredd | 440 mm |
| Djup | 310 mm |
| Höjd | 43 mm |
| Vikt | 4,56 kg |
Förpackningens innehåll
| Kabel inkluderad | AC |
| Rackmonteringssats | Ja |
| Manual | Ja |
Tekniska detaljer
| Fraktkartongens nettovikt | 13,1 kg |
| Fraktkartongens höjd | 43,2 cm |
| Antal produkter per innerförpackning | 2 styck |
| Fraktkartongens bredd | 56,7 cm |
| Fraktkartongens längd | 24,1 cm |
Certifikat
| Certifiering | CE, FCC 15 A, IC A, RCM, VCCI, KC CB, CE LVD, UL |
Logistikdata
| Harmonized System (HS)-kod | 85176990 |