Produktnummer: QGD-1600-8G
EAN: 4711103083918
Artikelnummer: F24546902
QNAP QGD-1600
QNAP QGD-1600
Tillverkare: Qnap
Produktnummer: QGD-1600-8G
EAN: 4711103083918
Artikelnummer: F24546902
Finns i lager hos leverantör - leveranstid: 4-9 arbetsdagar
(9.280,80 exkl. moms)
(9.280,80 exkl. moms)
Tillverkare: Qnap
Produktnummer: QGD-1600-8G
Investera i QNAP QGD-1600 idag och få en smidig och pålitlig lösning för din nätverkshantering!
Management features
Switch typ hanterad
Stöd för garanterad tjänstekvalitet (QoS) Ja
Webbaserad adminstraion Ja
Trafikklassificering Ja
Anslutningar
Antal grundläggande RJ-45 Ethernet-portar 16
Typ av grundläggande RJ-45 Ethernet-portar Gigabit Ethernet (10/100/1000)
Antal Gigabit Ethernet (koppar)-portar 14
Antal Combo SFP-portar 2
Antal USB 2.0 anslutningar 2
Nätverk
10G stöd Nej
Portspegling Ja
Full duplex Ja
Autonegotiation Ja
Datahastighet för Ethernet-LAN 1000 Mbit/s
Flödeskontroll Ja
Överföringsbegränsning Ja
Länkaggregering Ja
VLAN-stöd Ja
VLAN-funktioner Port-based VLAN
Optical fiber
Fiber Ethernet-kablar teknik 1000Base-X
Data transmission
Switch kapacitet 32 Gbit/s
Genomströmning 16000 Mpps
Adresstabellstorlek 8000 poster
Jumbo Frames stöd Ja
Jumboramar 9000
Bevakning
DHCP-funktioner DHCP client, DHCP server
Åtkomstkontrollista (ACL) Ja
IGMP-snooping Ja
Loopskydd Ja
Kryptering/säkerhet 256-bit AES, FIPS 140-2, HTTPS, SSH, SSL/TLS
Multicast-funktioner
MAC-adresstabell (Multicast) 8000 poster
Design
Rackmontering Ja
Formfaktor 1U
Produktens färg Svart, Grå
Återställningsknapp Ja
LED-indikatorer Aktivitet, Fläckt misslyckas, Länk, Hastighet
Antal fläktar 2 fläkt/-ar
Elektromagnetisk kompatibilitet CLASS A, UL62368
Prestanda
Processortillverkare Intel
Inbyggd processor Ja
Processor Intel Celeron J4115
Processorfrekvens 1800 MHz
Internminne 8000 MB
Flashminne 4000 MB
Strömtillförsel
Strömkälla AC
Strömförsörjning ingår Ja
AC-inspänning 100 - 240 V
Strömförbrukning (max) 100 W
Power over Ethernet (PoE)
Strömförsörjning via Ethernet (PoE) stöd Nej
Övrigt
Garantiperiod 2 År
Miljökrav
Temperatur vid drift 0 - 40 ° C
Intervall för relativ operativ luftfuktighet 5 - 95%
Vikt & dimension
Bredd 47,2 mm
Djup 436,2 mm
Höjd 326,2 mm
Vikt 4,41 kg
Förpackningens innehåll
Kabel inkluderad AC, LAN (RJ-45)
Snabbstartsguide Ja
Rackmonteringssats Ja
Förpackning
Förpackningstyp Låda
Förpackningens bredd 530 mm
Låddjup 403 mm
Förpackningens höjd 160 mm