Produktnummer: QGD-1602P-C3758-16G
EAN: 4713213517864
Artikelnummer: F21626148
QNAP QGD-1602P
QNAP QGD-1602P
Tillverkare: Qnap
EAN: 4713213517864
Artikelnummer: F21626148
Ej i lager, förväntad leverans vid beställning 03/06-2026
(19.273,60 exkl. moms)
(19.273,60 exkl. moms)
Tillverkare: Qnap
Kraftfull och smart rackmonterbar switch med 18 portar
Management features
Switch typ hanterad
Switch-lager L2
Typ av grundläggande RJ-45 Ethernet-portar 2.5G Ethernet (100/1000/2500)
Antal Gigabit Ethernet (koppar)-portar 8
Antal 2.5G ethernetportar (koppar) 8
Antal SFP+-modulplatser 2
Nätverk
10G stöd Ja
Port-trunkering Ja
Data transmission
Switch kapacitet 96 Gbit/s
Genomströmning 48 Gbit/s
Adresstabellstorlek 32000 poster
Loopskydd Ja
Kryptering/säkerhet 256-bit AES, FIPS 140-2, HTTPS, SNMPv2, SNMPv3, SSH, SSL/TLS
Återställningsknapp Ja
LED-indikatorer Aktivitet, Larm, Länk, PoE, Hastighet
Processortillverkare Intel
Processor Atom C3758
Processorfrekvens 2200 MHz
Internminne 16000 MB
Strömförsörjning ingår Ja
AC-inspänning 100 - 240 V
Växelström Frekvens 50 - 60 hz
Strömförbrukning (max) 500 W
Power over Ethernet (PoE)
Strömförsörjning via Ethernet (PoE) stöd Ja
Antal Power over Ethernet plus (PoE +)-portar 16
Total Power over Ethernet (PoE)-budget 370 W
Övrigt
Expansionsplatser 2x PCIe Gen3 (x4 slot, x2 speed)
Externa anslutningar 2x USB 3.2 Gen 1, 2 x 5GbE, 2 x 1GbE
Temperatur vid drift 0 - 40 ° C
Intervall för relativ operativ luftfuktighet 5 - 95%
Vikt & dimension
Bredd 47,2 mm
Djup 436,2 mm
Höjd 326,2 mm
Vikt 4,37 kg
Förpackningstyp Låda
Förpackningens bredd 403 mm
Låddjup 160 mm
Förpackningens höjd 530 mm