Produktnummer: QGD-1602-C3558-8G
EAN: 4711103084274
Artikelnummer: F24627796
QNAP Smart Edge QGD-1602
QNAP Smart Edge QGD-1602
Tillverkare: Qnap
EAN: 4711103084274
Artikelnummer: F24627796
Ej i lager, förväntad leverans vid beställning 02/06-2026
(13.179,20 exkl. moms)
(13.179,20 exkl. moms)
Tillverkare: Qnap
Management features
Switch typ hanterad
Switch-lager L2
Typ av grundläggande RJ-45 Ethernet-portar Gigabit Ethernet (10/100/1000)
Antal Gigabit Ethernet (koppar)-portar 8
Antal 2.5G ethernetportar (koppar) 8
Antal SFP+-modulplatser 2
Nätverk
10G stöd Ja
Port-trunkering Ja
Data transmission
Switch kapacitet 96 Gbit/s
Genomströmning 48 Gbit/s
Adresstabellstorlek 32000 poster
Loopskydd Ja
Kryptering/säkerhet 256-bit AES, FIPS 140-2, HTTPS, SNMPv2, SNMPv3, SSH, SSL/TLS
Rackmontering Ja
Formfaktor 1U
Produktens färg Svart, Grå
Återställningsknapp Ja
LED-indikatorer Aktivitet, Larm, Länk, PoE, Hastighet
Antal fläktar 3 fläkt/-ar
Elektromagnetisk kompatibilitet CLASS A, UL62368
Inbyggd processor Ja
Processor Atom C3558
Processorfrekvens 2200 MHz
Internminne 8000 MB
Strömförsörjning ingår Ja
AC-inspänning 100 - 240 V
Strömförbrukning (max) 280 W
Övrigt
Expansionsplatser 2x PCIe Gen3 (x4 slot, x2 speed)
Externa anslutningar 2x USB 3.2 Gen 1, 2 x 5GbE, 2 x 1GbE
Temperatur vid drift 0 - 40 ° C
Intervall för relativ operativ luftfuktighet 5 - 95%
Vikt & dimension
Bredd 436,2 mm
Djup 326,2 mm
Höjd 47,2 mm
Vikt 4,37 kg
Förpackningstyp Låda
Förpackningens bredd 530 mm
Låddjup 403 mm
Förpackningens höjd 160 mm