NETGEAR A6150
nätverksadapter - USB 2.0
Anslutningar
| Anslutningsteknologi | Trådlös |
| Värdgränssnitt | USB |
| Gränssnitt | WLAN |
| USB-version | 2.0 |
Nätverk
| Maximal dataöverföringshastighet | 867 Mbit/s |
| Kommunikationsstandarder | IEEE 802.11a, IEEE 802.11ac, IEEE 802.11b, IEEE 802.11g, IEEE 802.11n |
| Datahastighet för Ethernet-LAN | 10,100,300,1000,1200 Mbit/s |
| Wi-Fi | Ja |
| Wi-Fi-band | Dual-band (2,4 GHz / 5 GHz) |
| Wi-Fi-standard | Wi-Fi 5 (802.11ac) |
| Wi-Fi-standarder | 802.11a, Wi-Fi 5 (802.11ac), 802.11b, 802.11g, Wi-Fi 4 (802.11n) |
| Tillgängliga dataöverföringshastigheter, WLAN | 300.87 Mbit/s |
Design
| Komponent för | PC / bärbar dator |
| Produktens färg | Svart |
| Intern | Nej |
| Antenndesign | Intern |
| Antenn | Ja |
| Antenntyp | 2x2 |
| Plug & Play-kompatibel | Ja |
| Ursprungsland | Vietnam |
Strömtillförsel
| USB-ström | Ja |
Systemkrav
| Windows-operativsystem som stöds | Windows 10, Windows 10 x64, Windows 7, Windows 7 x64, Windows 8, Windows 8 x64 |
| Mac-operativsystem som stöds | Mac OS X 10.10 Yosemite, Mac OS X 10.11 El Capitan, Mac OS X 10.12 Sierra, Mac OS X 10.13 High Sierra, Mac OS X 10.9 Mavericks |
Vikt & dimension
| Bredd | 14 mm |
| Djup | 20 mm |
| Höjd | 7 mm |
| Vikt | 5 kg |
Förpackning
| Drivrutiner medföljer | Ja |
| Förpackningens bredd | 143 mm |
| Låddjup | 125 mm |
| Förpackningens höjd | 52 mm |
| Vikt inkl. förpackning | 287 g |
Förpackningens innehåll
| Snabbinstallationsguide | Ja |
Logistikdata
| Harmonized System (HS)-kod | 85176990 |
| Ytterförpackningens bredd | 287 mm |
| Ytterförpackningens längd | 297 mm |
| Ytterförpackningens höjd | 194 mm |
| Ytterförpackningens bruttovikt | 3.03 kg |
| Produkter per ytterförpackning | 10 styck |