HP 301
svart - original - bläckpatron
Egenskaper
| Typ av svart bläck | Pigmentbaserat bläck |
| Utskriftsteknologi | Bläckstråleutskrift |
| BCP bubbelgrafikfärg | Svart |
| Kompatibilitet | HP 301-bläckpatroner fungerar med: HP DeskJet 2540 |
| Antal per förpackning | 1 styck |
| Antal svarta bläckpatroner | 1 |
| Volym svart patron | 3 ml |
| Antal sidor med svart bläckpatron | 170 sidor |
| Modell | Original |
| Bläckpatron kapacitet | Standardavkastning |
| Typ av bläck | Pigmentbaserat bläck |
| Skrivarfäger | Svart |
| Brand kompatibilitet | HP |
| Typ av leverans | Enpack |
| OEM-kod | CH561EE |
| Ursprungsland | Malaysia |
| Total mängd återvinningsbara material använda i tillverkningen | 70% |
| HP segment | Enterprise |
Miljökrav
| Intervall för relativ operativ luftfuktighet | 20 - 80% |
| Temperaturintervall (förvaring) | -40 - 60 ° C |
| Temperatur vid drift | 15 - 32 ° C |
Vikt & dimension
| Bredd | 113 mm |
| Djup | 37 mm |
| Höjd | 115 mm |
| Vikt | 30 g |
Förpackning
| Förpackningens bredd | 113 mm |
| Låddjup | 37 mm |
| Förpackningens höjd | 115 mm |
| Vikt inkl. förpackning | 40 g |
| Förpackningstyp | Låda |
Övrigt
| UNSPSC-kod | 44103105 |
Tekniska detaljer
| Innehåll i lådan | Bläckpatron |
| Andra EU-faroangivelser för hälsofaror | EUH208: Contains sensitizing substance. May produce an allergic reaction |
Logistikdata
| Pallet-mått (B x L x H) | 1200 x 800 x 1176 mm |
| Lastpallens totalbredd | 120 cm |
| Lastpallens totallängd | 80 cm |
| Lastpallens totalhöjd | 117,6 cm |
| Produkter per lastpall | 2880 styck |
| Ytterförpackningar per lastpall | 48 styck |
| Lager per lastpall | 6 styck |
| Ytterförpackningar per lastpallslager | 8 styck |
| Lastpallens bruttovikt | 139,7 kg |
| Ytterförpackningens bredd | 588 mm |
| Ytterförpackningens längd | 198 mm |
| Ytterförpackningens höjd | 172 mm |
| Produkter per ytterförpackning | 60 styck |
| Ytterförpackningens bruttovikt | 3,3 kg |
| Den större ytterförpackningens bruttovikt | 2,49 kg |
| Harmonized System (HS)-kod | 84439990 |
| Ytterförpackningens bruttovikt (brittiska enheter) | 3,3 kg (7.28 lbs) |
| Produkter per större ytterförpackning | 60 styck |