HP 301XL
Lång livslängd - färg (cyan, magenta, gul) - original - bläckpatron
Egenskaper
| Typ av färgat bläck | Färgbaserat bläck |
| Utskriftsteknologi | Bläckstråleutskrift |
| BCP bubbelgrafikfärg | Trefärgad |
| Kompatibilitet | HP 301-bläckpatroner fungerar med: HP DeskJet 2540 |
| Antal per förpackning | 1 styck |
| Antal färgpatroner | 1 |
| Volym färgpatron | 6 ml |
| Antal sidor med färgpatron | 300 sidor |
| Modell | Original |
| Typ av bläck | Färgbaserat bläck |
| Bläckpatron kapacitet | Hög (XL) avkastning |
| Skrivarfäger | Cyan, Magenta, Gul |
| Brand kompatibilitet | HP |
| OEM-kod | 301XL |
| Printhuvudets remsa | 1,42 cm (0.56") |
| Antal per låda | 1 styck |
| Ursprungsland | Malaysia |
| Färg | Ja |
| Total mängd återvinningsbara material använda i tillverkningen | 60% |
| HP segment | Enterprise |
Miljökrav
| Intervall för relativ operativ luftfuktighet | 20 - 80% |
| Temperaturintervall (förvaring) | -40 - 60 ° C |
| Temperatur vid drift | 15 - 32 ° C |
| Fuktighet (förvaring) | 20 - 80% |
Vikt & dimension
| Bredd | 113 mm |
| Djup | 37 mm |
| Höjd | 115 mm |
| Vikt | 30 g |
Förpackning
| Förpackningens bredd | 113 mm |
| Låddjup | 37 mm |
| Förpackningens höjd | 115 mm |
| Vikt inkl. förpackning | 50 g |
Övrigt
| Detaljhandel endast | N |
| UNSPSC-kod | 44103105 |
| Skrivhuvudmunstycken | 612 |
| Tommvikt | 32 g |
| Bläckpatronskapacitet | 6 ml |
Tekniska detaljer
| Innehåll i lådan | Bläckpatron |
| Andra EU-faroangivelser för hälsofaror | EUH208: Contains sensitizing substance. May produce an allergic reaction |
Logistikdata
| Pallet-mått (B x L x H) | 1200 x 800 x 1164 mm |
| Produkter per lastpall | 1920 styck |
| Ytterförpackningar per lastpall | 32 styck |
| Lager per lastpall | 4 styck |
| Ytterförpackningar per lastpallslager | 9 styck |
| Lastpallens bruttovikt | 133,9 kg |
| Produkter per ytterförpackning | 60 styck |
| Ytterförpackningens bruttovikt | 4,05 kg |
| Den större ytterförpackningens bruttovikt | 3,56 kg |
| Ytterförpackningens bruttovikt (brittiska enheter) | 4,05 kg (8.92 lbs) |
| Produkter per större ytterförpackning | 60 styck |
| Harmonized System (HS)-kod | 84439990 |