Brother RuggedJet RJ-3035B
kvittoskrivare - svartvit - direkt termisk
Utskriftshastighet
| Färg | Nej |
| Maximal upplösning | 203 x 203 DPI |
| Skrivhastighet | 101,6 mm/sek |
| Utskriftshastighet | 4 lps |
| Utskriftsteknologi | direkt termal |
| Modell | Bärbar skrivare |
Pappershantering
| Maximal medielängd | 2,79 m |
| Maximal rulldiameter | 4 cm |
| Max utskriftsupplösning, bredd | 7,2 cm |
| Stöds pappersbredd | 80 mm |
Anslutningar
| USB-port | Ja |
| USB-kontakt | Micro-USB B |
| Bluetooth | Ja |
| Bluetooth-version | 5.0 |
| Anslutningsteknologi | Kabel & Trådlös |
| Bluetooth-profiler | SSP |
| Närfältskommunikation (NFC) | Ja |
Egenskaper
| Inbyggda streckkoder | AZTECCODE, Code 128 (A/B/C), Code 39, Data Matrix, EAN13, EAN8, GS1 DataBar, GS1 DataBar Expanded, GS1 DataBar Expanded Stacked, GS1 DataBar Limited, GS1 DataBar Omnidirectional, GS1 DataBar Stacked Omnidirectional, GS1 DataBar Truncated, GS1-128, MSI, MicroPDF417, PDF417, POSTNET, Plessey, QR Code, UPC-A, UPC-E |
| Internminne | 32 MB |
| Flashminne | 16 MB |
| Ursprungsland | Kina |
Design
| Produktens färg | Svart |
| Inbyggd display | Nej |
Strömtillförsel
| Strömkälla av typen | Batteri |
| Laddningstid | 2,5 h |
Miljökrav
| Temperatur vid drift | -15 - 50 ° C |
| Temperaturintervall (förvaring) | 0 - 40 ° C |
| Fuktighet (förvaring) | -30 - 70% |
| Intervall för relativ operativ luftfuktighet | 10 - 90% |
Systemkrav
| Windows-operativsystem som stöds | Windows 10, Windows 7, Windows 8.1 |
| Mac-kompatibel | Ja |
| Mac-operativsystem som stöds | Mac OS X 10.10 Yosemite, Mac OS X 10.11 El Capitan, Mac OS X 10.12 Sierra, Mac OS X 10.13 High Sierra, Mac OS X 10.14 Mojave, Mac OS X 10.15 Catalina, Mac OS X 10.15.3 Catalina, Mac OS X 10.7 Lion, Mac OS X 10.7.5 Lion, Mac OS X 10.8 Mountain Lion, Mac OS X 10.9 Mavericks, Mac OS X 11.0 Big Sur, Mac OS X 13.0 Ventura, Mac OS X 14.0 Sonoma |
| Mobila operativsystem som stöds | Android, iOS |
| Linux operativsystem som stöds | Ja |
Vikt & dimension
| Bredd | 125 mm |
| Djup | 250 mm |
| Höjd | 60 mm |
| Vikt | 650 g |
Förpackning
| Antal per förpackning | Ja |
| Vikt inkl. förpackning | 712 g |
Batteri
| Laddningsbart batteri | Ja |
| Batteriteknik | Litium-Ion (Li-Ion) |
Logistikdata
| Harmonized System (HS)-kod | 84433210 |
| Produkter per lastpall | 576 styck |
| Lastpallens totalhöjd | 18,3 cm |
| Lastpallens bruttovikt | 426 kg |
| Ytterförpackningar per lastpall | 48 styck |
| Lager per lastpall | 8 styck |
Tekniska detaljer
| Lastpallstyp | 800 x 1200 mm |
| Ytterförpackningar per lastpallslager | 6 styck |
Övrigt
| Språkstöd | Multi |
| Internationellt skydd (IP) kod | IP54 |