Brother TJ-4005DN
etikettskrivare - svartvit - direkt termisk
Utskriftshastighet
| Utskriftsteknologi | direkt termal |
| Färg | Nej |
| Maximal upplösning | 203 x 203 DPI |
| Skrivhastighet | 152 mm/sek |
| Max utskriftsupplösning, bredd | 10,7 cm |
Pappershantering
| Maximal etikettbredd | 12 cm |
| Maximal medielängd | 25,4 m |
Anslutningar
| Anslutningsteknologi | Kabel |
| Nätverksansluten (Ethernet) | Ja |
| Wi-Fi | Nej |
| USB-port | Ja |
| RS-232 port | 1 |
Prestanda
| Internminne | 128 MB |
| Flashminne | 128 MB |
| Inbyggda streckkoder | CODABAR (NW-7), Code 11, Code 128 (A/B/C), Code 49, Code 93, Deutsche Post Identcode, Deutsche Post Leitcode, EAN128, EAN13, EAN14, EAN8, ITF-14, Interleaved 2/5, LOGMARS, MSI, POSTNET, TELEPEN, UPC-A, UPC-E |
Design
| Produktens färg | Svart |
| Inbyggd display | Nej |
| Displaytyp | Nej |
| Kontrolltyp | Knappar |
Systemkrav
| Mobila operativsystem som stöds | Android 10, Android 10.0, Android 11.0, Android 12.0, Android 5.0, Android 5.1, Android 6.0, Android 7.0, Android 7.1, Android 7.1.2, Android 8.0, Android 8.1, Android 9.0, iOS 10.0, iOS 11.0, iOS 11.4, iOS 12, iOS 13, iOS 13.4, iOS 14, iOS 14.5, iOS 9.0, iOS 9.1, iOS 9.2, iOS 9.3 |
| Linux operativsystem som stöds | Ja |
| Windows-operativsystem som stöds | Windows 10, Windows 8.1 |
| Serveroperativsystem som stöds | Windows Server 2012 R2, Windows Server 2016 |
| Mac-operativsystem som stöds | Mac OS X 10.13 High Sierra, Mac OS X 10.14 Mojave, Mac OS X 10.15.3 Catalina, Mac OS X 10.2 Jaguar, Mac OS X 10.3 Panther, Mac OS X 10.5 Leopard, Mac OS X 10.6 Snow Leopard, Mac OS X 10.7 Lion, Mac OS X 10.8 Mountain Lion, Mac OS X 10.9 Mavericks, Mac OS X 11.0 Big Sur, Mac OS X 12.0 Monterey, Mac OS X 13.0 Ventura |
Vikt & dimension
| Bredd | 370 mm |
| Djup | 525 mm |
| Höjd | 360 mm |
| Vikt | 9,42 kg |
Förpackning
| Vikt inkl. förpackning | 11 kg |
Förpackningens innehåll
| Kabel inkluderad | AC, USB |
Logistikdata
| Lastpallens totalhöjd | 16,7 cm |
| Lastpallens bruttovikt | 242,4 kg |
| Ytterförpackningar per lastpall | 20 styck |
| Ytterförpackningar per lastpallslager | 5 styck |
| Lager per lastpall | 4 styck |
| Produkter per lastpall | 20 styck |
Tekniska detaljer
| Lastpallstyp | 1200 x 1000 mm |
Övrigt
| Ursprungsland | Taiwan |