Brother P-Touch PT-D210VP
etikettskrivare - svartvit - termisk överföring
Utskriftshastighet
| Utskriftsteknologi | Termal transfer |
| Färg | Nej |
| Maximal upplösning | 180 x 180 DPI |
| Skrivhastighet | 20 mm/sek |
| Max utskriftsupplösning, bredd | 1,2 cm |
| Maximal utskriftskvalitet, höjd | 9 mm |
| Vertikal utskrift | Ja |
Pappershantering
| Maximal etikettbredd | 99,9 cm |
Anslutningar
| Nätverksansluten (Ethernet) | Nej |
| Wi-Fi | Nej |
Prestanda
| Tapeklippning | Manuell |
| Bandbredd | 1,2 cm |
| Max rader utskrift | 2 |
| Understruken | Ja |
| Maximal textlängd per linje | 80 tecken |
Design
| Produktens färg | Svart |
| Inbyggd display | Ja |
| Displaytyp | LCD |
| Textrader | 1 linjer |
| Visa antalet tecken | 15 |
| Tangentbordslayout | QWERTY |
Strömtillförsel
| Batterityp | AAA |
| Antal batterier | 6 |
| Automatisk avstängning | Ja |
Vikt & dimension
| Bredd | 250 mm |
| Djup | 197 mm |
| Höjd | 325,5 mm |
| Vikt | 1,53 kg |
Förpackning
| Vikt inkl. förpackning | 1,98 kg |
Förpackningens innehåll
| Batterier medföljer | Nej |
| AC-adapter inkluderad | Ja |
Logistikdata
| Harmonized System (HS)-kod | 84433210 |
| Lastpallens totalhöjd | 16 cm |
| Lastpallens bruttovikt | 177,6 kg |
| Ytterförpackningar per lastpall | 30 styck |
| Ytterförpackningar per lastpallslager | 6 styck |
| Lager per lastpall | 5 styck |
| Produkter per lastpall | 90 styck |
Tekniska detaljer
| Lastpallstyp | 800 x 1200 mm |
Övrigt
| Förhandsgranska | Ja |
| Ursprungsland | Filippinerna |
| Antal etikettformat | 27 |
| Bibehållande av reservdelar | 5 År |
| Minneskapacitet | 2400 tecken |
| Etikett-minne | 30 etikett (er) |