Brother P-Touch PT-E310BTVP
etikettskrivare - svartvit - termisk överföring
Utskriftshastighet
| Utskriftsteknologi | Termal transfer |
| Färg | Nej |
| Maximal upplösning | 180 x 180 DPI |
| Antal utskrivbara punkter | 128 punkt |
| Skrivhastighet | 20 mm/sek |
| Max utskriftsupplösning, bredd | 1,58 cm |
| Maximal utskriftskvalitet, höjd | 1,8 cm |
| Spegelvänd utskrift | Ja |
| Roterad utskrift | Ja |
| Vertikal utskrift | Ja |
| Maximal utskriftslängd | 1 m |
Anslutningar
| Anslutningsteknologi | Kabel & Trådlös |
| Nätverksansluten (Ethernet) | Nej |
| Wi-Fi | Nej |
| Bluetooth | Ja |
| Bluetooth-version | 5.0 |
| USB-port | Ja |
Prestanda
| Inbyggda streckkoder | CODABAR (NW-7), Code 128 (A/B/C), Code 39, Data Matrix, EAN13, GS1-128, UPC-A, UPC-E |
| Antal symboler | 477 |
| Antal typsnitt | 7 |
| Bandtyp | HSE/TZe |
| Understruken | Ja |
| Max rader utskrift | 5 |
Design
| Produktens färg | Svart, Orange |
| Antal tangenter | 64 |
| Inbyggd display | Ja |
| Displaytyp | LCD |
| Bakgrundsbelyst skärm | Ja |
| Tangentbordslayout | QWERTY |
Strömtillförsel
| AC-inspänning | 100 - 240 V |
| Växelström Frekvens | 50/60 hz |
| Batterityp | Inbyggt batteri |
| Antal batterier | 1 |
| Batteriteknik | Litium-Ion (Li-Ion) |
| Automatisk avstängning | Ja |
| Strömkälla av typen | Batteri |
Batteri
| Laddningsbart batteri | Ja |
| Batterikapacitet (wattimmar) | 14 wh |
| Batterivikt | 190 g |
Systemkrav
| Mobila operativsystem som stöds | Android 10, Android 9.0, iOS 11.0, iOS 12, iOS 13, iOS 15, iOS 16 |
| Mac-operativsystem som stöds | Mac OS X 11.0 Big Sur, Mac OS X 12.0 Monterey, Mac OS X 13.0 Ventura |
| Windows-operativsystem som stöds | Windows 10, Windows 11 |
Miljökrav
| Intervall för relativ operativ luftfuktighet | 20 - 80% |
| Fuktighet (förvaring) | 20 - 80% |
| Temperatur vid drift | 10 - 35 ° C |
| Temperaturintervall (förvaring) | -20 - 60 ° C |
Vikt & dimension
| Bredd | 135 mm |
| Djup | 236 mm |
| Höjd | 70 mm |
| Vikt | 800 g |
Förpackning
| Förpackningens bredd | 126 mm |
| Låddjup | 334,4 mm |
| Förpackningens höjd | 393 mm |
| Vikt inkl. förpackning | 3,08 kg |
Förpackningens innehåll
| Kabel inkluderad | USB |
| Batterier medföljer | Ja |
| Handledsrem ingår | Ja |
| Garantisedel | Ja |
| Snabbstartsguide | Ja |
Logistikdata
| Lastpallens totalhöjd | 16,5 cm |
| Lastpallens bruttovikt | 258 kg |
| Ytterförpackningar per lastpall | 24 styck |
| Ytterförpackningar per lastpallslager | 6 styck |
| Lager per lastpall | 4 styck |
| Produkter per lastpall | 72 styck |
Tekniska detaljer
| Hållbarhetscertifiering | ENERGY STAR |
| Uppfyller hållbarhetskrav | Ja |
| Lastpallstyp | 1200 x 1000 mm |
| PC-anslutning | USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) |
| Multi-block | 99 |
Övrigt
| Minneskapacitet | 1500 tecken |
| Etikett-minne | 99 etikett (er) |
| Antal ramar | 7 |
| Förhandsgranska | Ja |
| Språkstöd | Multi |