Brother P-Touch PT-P750W
etikettskrivare - svartvit - termisk överföring
Utskriftshastighet
| Maximal upplösning | 180 x 180 DPI |
| Skrivhastighet | 30 mm/sek |
| Max utskriftsupplösning, bredd | 2,4 cm |
| Maximal utskriftskvalitet, höjd | 1,8 cm |
| Vertikal utskrift | Ja |
Pappershantering
| Automatisk sax | Ja |
| Maximal kabellängd | 4 m |
| Maximal etikettbredd | 2,4 cm |
Anslutningar
| Anslutningsteknologi | Kabel & Trådlös |
| Nätverksansluten (Ethernet) | Nej |
| Wi-Fi | Ja |
| USB-port | Ja |
| Antal USB 2.0 anslutningar | 1 |
Prestanda
| Inbyggda streckkoder | AZTECCODE, CODABAR (NW-7), Code 39, Data Matrix, EAN128, EAN13, EAN8, GS1 COMPOSITE, GS1 DataBar, GS1-128, ISBN-2, ISBN-5, ITF-25, MaxiCode, Micro QR Code, PDF417, POSTNET, QR Code, UPC-A, UPC-E |
| Antal typsnitt | 12 |
| Bandtyp | HSE/TZe |
| Tapeklippning | Automatisk |
| Bildkomprimeringsformat | BMP, JPG, TIF |
Design
| Produktens färg | Svart |
| Inbyggd display | Nej |
Systemkrav
| Windows-operativsystem som stöds | Windows 7 Home Basic, Windows 7 Home Basic x64, Windows 7 Home Premium, Windows 7 Home Premium x64, Windows 7 Professional, Windows 7 Professional x64, Windows 7 Starter, Windows 7 Starter x64, Windows 7 Ultimate, Windows 7 Ultimate x64, Windows 8, Windows 8 Enterprise, Windows 8 Enterprise x64, Windows 8 Pro, Windows 8 Pro x64, Windows 8 x64, Windows Vista Business, Windows Vista Business x64, Windows Vista Enterprise, Windows Vista Enterprise x64, Windows Vista Home Basic, Windows Vista Home Basic x64, Windows Vista Home Premium, Windows Vista Home Premium x64, Windows Vista Ultimate, Windows Vista Ultimate x64 |
| Mac-operativsystem som stöds | Mac OS X 10.7 Lion, Mac OS X 10.8 Mountain Lion, Mac OS X 10.9 Mavericks |
Vikt & dimension
| Bredd | 235 mm |
| Djup | 136 mm |
| Höjd | 286 mm |
| Vikt | 1,06 kg |
Förpackning
| Vikt inkl. förpackning | 1,67 kg |
Förpackningens innehåll
| Kabel inkluderad | USB |
| AC-adapter inkluderad | Ja |
| Snabbstartsguide | Ja |
| Medföljande programvara | P-touch Editor Lite |
| Väska | Ja |
Logistikdata
| Harmonized System (HS)-kod | 84433210 |
| Lastpallens totalhöjd | 16 cm |
| Lastpallens bruttovikt | 162 kg |
| Ytterförpackningar per lastpall | 30 styck |
| Ytterförpackningar per lastpallslager | 6 styck |
| Lager per lastpall | 5 styck |
| Produkter per lastpall | 90 styck |
Tekniska detaljer
| Lastpallstyp | 800 x 1200 mm |
| Hållbarhetscertifiering | ENERGY STAR |
Övrigt
| Typ av etikett | 3.5, 6, 9, 12, 18, 24 mm |
| Antal ramar | 154 |
| Ursprungsland | Kina |
| Bibehållande av reservdelar | 5 År |