Brother P-Touch PT-P950NW
etikettskrivare - svartvit - termisk överföring
Utskriftshastighet
| Utskriftsteknologi | Termal transfer |
| Färg | Nej |
| Maximal upplösning | 360 x 360 DPI |
| Skrivhastighet | 60 mm/sek |
| Maximal utskriftskvalitet, höjd | 3,2 cm |
| Kortaste utskriftslängd | 4 mm |
| Vertikal utskrift | Ja |
| Roterad utskrift | Ja |
| Maximal utskriftslängd | 1 m |
Anslutningar
| Anslutningsteknologi | Kabel & Trådlös |
| Nätverksansluten (Ethernet) | Ja |
| Wi-Fi | Ja |
| Wi-Fi-standarder | Wi-Fi 4 (802.11n) |
| USB-port | Ja |
| Antal USB 2.0 anslutningar | 1 |
| Wi-Fi Direct | Ja |
| Valfri anslutning | Bluetooth |
Prestanda
| Språk för sidbeskrivning | ESC P |
| Internminne | 6 MB |
| Inbyggda streckkoder | CODABAR (NW-7), Code-128 Codabar Library, Code-39 Library, EAN128, EAN13, EAN8, GS1 COMPOSITE, GS1 DataBar, GS1 DataBar Expanded, ISBN-2, ISBN-5, ITF, MicroPDF417, POSTNET, QR Code, UPC-A, UPC-E |
| Antal typsnitt | 4 |
| Bandtyp | TZe |
| Bandbredd | 3,6 cm |
| Bildkomprimeringsformat | GIF, JPG, PNG, TIF, WMF |
Design
| Produktens färg | Svart |
| Inbyggd display | Ja |
| Material, hölje | Plast |
Strömtillförsel
| Antal batterier | 1 |
| Automatisk avstängning | Ja |
Vikt & dimension
| Bredd | 165 mm |
| Djup | 333 mm |
| Höjd | 266 mm |
| Vikt | 1,5 kg |
Förpackning
| Förpackningens bredd | 165 mm |
| Låddjup | 266 mm |
| Förpackningens höjd | 333,3 mm |
| Vikt inkl. förpackning | 2,5 kg |
Förpackningens innehåll
| Kabel inkluderad | USB |
| Drivrutiner medföljer | Ja |
| Bruksanvisning | Ja |
| Garantisedel | Ja |
Logistikdata
| Harmonized System (HS)-kod | 84433210 |
| Lastpallens totalhöjd | 19 cm |
| Lastpallens bruttovikt | 300,6 kg |
| Ytterförpackningar per lastpall | 30 styck |
| Ytterförpackningar per lastpallslager | 6 styck |
| Lager per lastpall | 5 styck |
| Produkter per lastpall | 90 styck |
Tekniska detaljer
| Lastpallstyp | 800 x 1200 mm |
| PC-anslutning | USB 2.0 |
| Hållbarhetscertifiering | ENERGY STAR |
Övrigt
| Datum- och tidsutskrift | Ja |
| Ursprungsland | Kina |
| Bibehållande av reservdelar | 5 År |
| Etikett-minne | 99 etikett (er) |