Brother QL-1100c
etikettskrivare - svartvit - direkt termisk
Utskriftshastighet
| Utskriftsteknologi | direkt termal |
| Färg | Nej |
| Maximal upplösning | 300 x 300 DPI |
| Skrivhastighet | 110 mm/sek |
| Skrivarfäger | Svart |
| Max utskriftsupplösning, bredd | 10,2 cm |
| Vertikal utskrift | Ja |
| Typ av text | Bold, Horisontella linjer, Invert, Italic, Vanlig, Shadow, Shadow light, Surround |
| Textjustering | Centrum, Justify, Vänster, Höger |
Pappershantering
| Maximal kabellängd | 3 m |
| Maximal etikettbredd | 10,4 cm |
Anslutningar
| Anslutningsteknologi | Kabel |
| Nätverksansluten (Ethernet) | Nej |
| Wi-Fi | Nej |
| USB-port | Ja |
Prestanda
| Språk för sidbeskrivning | PDF 1.7 |
| Internminne | 6 MB |
| Inbyggda streckkoder | AZTECCODE, CODABAR (NW-7), Code 128 (A/B/C), Code 39, Code 93, Data Matrix, EAN128, EAN13, EAN8, GS1 DataBar, GS1 DataBar Expanded, GS1 DataBar Expanded Stacked, GS1 DataBar Limited, GS1 DataBar Omnidirectional, GS1 DataBar Stacked Omnidirectional, GS1 DataBar Truncated, MaxiCode, PDF417, POSTNET, QR Code, UPC-A, UPC-E |
Design
| Produktens färg | Svart, Vit |
| Inbyggd display | Nej |
| Displaytyp | Nej |
Systemkrav
| Mac-operativsystem som stöds | Mac OS X 10.12 Sierra, Mac OS X 10.13 High Sierra, Mac OS X 10.14 Mojave, Mac OS X 10.15 Catalina, Mac OS X 10.15.3 Catalina, Mac OS X 10.2 Jaguar, Mac OS X 10.3 Panther, Mac OS X 10.4 Tiger, Mac OS X 10.5 Leopard, Mac OS X 10.6 Snow Leopard, Mac OS X 10.7 Lion, Mac OS X 10.8 Mountain Lion, Mac OS X 10.9 Mavericks, Mac OS X 11.0 Big Sur, Mac OS X 12.0 Monterey |
| Windows-operativsystem som stöds | Windows 10, Windows 7, Windows 8, Windows 8.1 |
Vikt & dimension
| Bredd | 240 mm |
| Djup | 300 mm |
| Höjd | 250 mm |
| Vikt | 2,35 kg |
Förpackning
| Vikt inkl. förpackning | 3,25 kg |
Förpackningens innehåll
| Kabel inkluderad | USB |
Logistikdata
| Lastpallens totalhöjd | 17,4 cm |
| Lastpallens bruttovikt | 256,1 kg |
| Ytterförpackningar per lastpall | 24 styck |
| Ytterförpackningar per lastpallslager | 4 styck |
| Lager per lastpall | 6 styck |
| Produkter per lastpall | 72 styck |
Tekniska detaljer
| Lastpallstyp | 800 x 1200 mm |
Övrigt
| Bibehållande av reservdelar | 5 År |
| Ursprungsland | Kina |