Brother TD-4520DN
etikettskrivare - svartvit - direkt termisk
Utskriftshastighet
| Utskriftsteknologi | direkt termal |
| Färg | Nej |
| Maximal upplösning | 300 x 300 DPI |
| Skrivhastighet | 203 mm/sek |
| Utskriftshastighet | 6 lpm |
| Kortaste utskriftslängd | 1,7 cm |
| Spegelvänd utskrift | Ja |
| Typ av text | Bold, Horisontella linjer, Invert, Italic, Vanlig, Shadow, Shadow light, Surround |
| Maximal utskriftslängd | 3 m |
Pappershantering
| Kärndiameter | 1,27 cm |
| Maximal etikettbredd | 11,8 cm |
| Maximal rulldiameter | 12,7 cm |
Anslutningar
| Anslutningsteknologi | Kabel |
| Nätverksansluten (Ethernet) | Ja |
| Wi-Fi | Nej |
| Bluetooth | Nej |
| USB-port | Ja |
| Antal USB 2.0 anslutningar | 1 |
| RS-232 port | 1 |
Prestanda
| Språk för sidbeskrivning | CPCL-native, DPL, EPL2, ESC P, Raster_P, ZPL II |
| Internminne | 256 MB |
| Flashminne | 64 MB |
| Inbyggda streckkoder | CODABAR (NW-7), Code 39, Code 93, Code-128 Codabar Library, EAN13, EAN8, GS1 DataBar, ITF, POSTNET, UPC-A, UPC-E |
| Antal typsnitt | 6 |
| Typsnittsstorlek | Brougham,Brussels,Helsinki,Letter Gothic,San Diego |
Design
| Produktens färg | Grå, Vit |
| Inbyggd display | Nej |
| Displaytyp | Nej |
Strömtillförsel
| Automatisk avstängning | Ja |
Systemkrav
| Windows-operativsystem som stöds | Windows 10, Windows 7, Windows 8, Windows 8.1 |
| Linux operativsystem som stöds | Ja |
| Mobila operativsystem som stöds | Android 4.1, Android 4.2, Android 4.2.1, Android 4.2.2, Android 4.3, Android 4.4, Android 5.0, Android 5.1, Android 6.0, Android 7.0, Android 7.1, Android 7.1.2, Android 8.0, Android 9.0, iOS 10.0, iOS 11.0, iOS 12, iOS 8.0, iOS 8.1, iOS 8.2, iOS 8.3, iOS 8.4, iOS 9.0, iOS 9.1, iOS 9.2, iOS 9.3 |
| Serveroperativsystem som stöds | Windows Server 2008, Windows Server 2008 R2, Windows Server 2012, Windows Server 2012 R2, Windows Server 2016 |
Miljökrav
| Intervall för relativ operativ luftfuktighet | 5 - 40% |
| Fuktighet (förvaring) | 20 - 85% |
| Temperaturintervall (förvaring) | -20 - 60 ° C |
| Temperatur vid drift | 10 - 90 ° C |
Vikt & dimension
| Bredd | 265 mm |
| Djup | 335 mm |
| Höjd | 258 mm |
| Vikt | 3,04 kg |
Förpackning
| Antal per förpackning | 1 styck |
| Vikt inkl. förpackning | 3,96 kg |
Förpackningens innehåll
| Kabel inkluderad | AC, USB |
| Snabbstartsguide | Ja |
| Garantisedel | Ja |
| Startrulle ingår | Ja |
| Programutvecklingskit (SDK) | Ja |
| AC-adapter inkluderad | Ja |
Logistikdata
| Harmonized System (HS)-kod | 84433210 |
| Lastpallens totalhöjd | 14,4 cm |
| Lastpallens bruttovikt | 176,4 kg |
| Ytterförpackningar per lastpall | 40 styck |
| Ytterförpackningar per lastpallslager | 8 styck |
| Lager per lastpall | 5 styck |
| Produkter per lastpall | 40 styck |
Tekniska detaljer
| Lastpallstyp | 800 x 1200 mm |
Övrigt
| Antal språk | 18 |
| Språkstöd | Förenklad kinesiska, Tjeckiska, Danska, Tyska, Nederländska, Engelska, Spanska, Fin, Franska, Ungerska, Italienska, Japanska, Norska, Polska, Portugisiska, Ryska, Svenska, Turkiska |
| LED-indikatorer | Fel, Energiljus, Status |
| Nätverksegenskaper | 10/100BASE-TX |
| Datum- och tidsutskrift | Ja |
| Ursprungsland | Kina |