Lexmark MS421dn HV SPR 1+4y OSR NBD
Utskriftshastighet
| Dubbelsidigt utskriftsläge | Automatisk |
| Färg | Nej |
| Utskriftsteknologi | laser |
| Dubbelsidig utskrift | Ja |
| Maximal upplösning | 1200 x 1200 DPI |
| Utskriftshastighet (Svart, normalkvalitet, A4/US Brev) | 40 ppm |
| Dubbelsidig utskriftshastighet (svart, normal kvalitet, A4/US Brev) | 20 ppm |
| Tid för första utskrift (svart) | 6,25 s |
Egenskaper
| Driftcykel per månad | 100000 sidor per månad |
| Rekommenderad arbetscykel | 1000 - 10000 sidor per månad |
| Skrivarfäger | Svart |
| Språk för sidbeskrivning | Microsoft XPS, PCL 5e, PCL 6, PDF 1.7, PPDS, PostScript 3 |
Ingående och utgående kapacitet
| Totalt antal inmatningsfack | 2 |
| Total inmatningskapacitet | 350 ark |
| Total utmatningskapacitet | 150 ark |
| Pappersinmatningstyp | Pappersfack |
| Flerfunktionsfack | Ja |
| Flerfunktionsfack, kapacitet | 100 ark |
| Maximalt antal inmatningsfack | 3 |
| Maximal inmatningskapacitet | 900 ark |
| Maximal utmatningskapacitet | 150 ark |
Pappershantering
| Högsta ISO A-seriestorlek | A4 |
| Pappersfackets typ av media | Kartong, Kuverter, Etiketter, Plain paper, Genomsynligheter |
| Flerfunktionsfack, medietyper | Kuverter, Etiketter, Plain paper, Genomsynligheter |
| ISO A-serie storlek (A0...A9) | A4, A5, A6 |
| Icke-ISO utskriftsmaterial av olika storlek | Executive, Folio, Letter, Oficio, Kontoutdrag, Universal |
| JIS B-serien storlekar (B0...B9) | B5 |
| Kuvertstorlek | 7 3/4, 9, 10, DL |
| Pappersfackets mediavikt | 60 - 120 g/m ^ |
| Flerfunktionsfack, materialvikt | 60 - 216 g/m ^ |
Anslutningar
| Standardgränssnitt | USB 2.0 |
| Antal USB 2.0 anslutningar | 1 |
| USB-kontakt | USB Typ B |
Nätverk
| Wi-Fi | Nej |
| Nätverksansluten (Ethernet) | Ja |
| Datahastighet för Ethernet-LAN | 10,100,1000 Mbit/s |
| Kabelteknik | 10/100/1000Base-T(X) |
| Kryptering/säkerhet | HTTPS, IPSec, LEAP, PEAP, SNMP, SNMPv3, SSL/TLS, TTLS |
| Nätverksprotokoll som stöds (IPv4) | TCP / IP IPv4, AppleTalk ™, TCP, UDP |
| Nätverksprotokoll som stöds (IPv6) | TCP / IP IPv6 |
| Lednings Protokoll | DHCP, APIPA (AutoIP), mDNS, IGMP, WINS, DDNS, SNMPv3, SNMPv1, SNMPv2c, Telnet, NTP, ICMP, HTTP, DNS, ARP, HTTPs (SSL / TLS), Finger |
| Mobil utskriftsteknik | Apple AirPrint |
Prestanda
| Internminne | 512 MB |
| Maximalt internminne | 512 MB |
| Inbyggd processor | Ja |
| Processorfrekvens | 1000 MHz |
| Ljudtrycksnivå (utskrivning) | 55 dB |
| Ljudtrycksnivå (dubbelsidig utskrift) | 54 dB |
| Ljudeffektsnivå (vänteläge) | 14 dB |
Design
| Produktens färg | Beige, Svart |
| Inbyggd display | Ja |
| Displaytyp | OLED |
| Färgdisplay | Nej |
| Pekskärm | Nej |
| Textrader | 2 linjer |
Strömtillförsel
| Medelströmförbrukning vid utskrift | 570 W |
| Strömförbrukning i vänteläge | 7,5 W |
| Strömförbrukning i PowerSave läge | 1,9 W |
| Typisk elföbrukning | 1,5 kWh/vecka |
Systemkrav
| Windows-operativsystem som stöds | Ja |
| Mac-operativsystem som stöds | Ja |
| Linux operativsystem som stöds | Ja |
Miljökrav
| Temperatur vid drift | 16 - 32 ° C |
| Intervall för relativ operativ luftfuktighet | 8 - 80% |
| Altitud vid drift | 0 - 5000 m |
Hållbarhet
| Hållbarhetscertifiering | ENERGY STAR |
Vikt & dimension
| Bredd | 399 mm |
| Djup | 374 mm |
| Höjd | 260 mm |
| Vikt | 14 kg |
Förpackning
| Förpackningens bredd | 430 mm |
| Låddjup | 470 mm |
| Förpackningens höjd | 376 mm |
| Vikt inkl. förpackning | 15,8 kg |
Förpackningens innehåll
| Patron (er) som ingår | Ja |
| Kapacitet för inkluderad patron (svart) | 3000 sidor |
| Dokumentations-CD | Ja |
| Kabel inkluderad | AC |
| CD med programvara | Ja |