OKI Laserskrivare - A4 - 35 ppm - 100000 sidor per månad - 250 ark - 1200 x 1200 DPI
1200 x 1200 dpi - 1000 MB
Prestanda
| Maximalt internminne | 1000 MB; 1000 MB |
| Ljudtrycksnivå (utskrivning) | 54 dB; 54 dB |
| Internminne | 1000 MB; 1000 MB |
Utskriftshastighet
| Utskriftsteknologi | LED |
| Dubbelsidig utskrift | Ja; Ja |
| Färg | Ja; Ja |
| Maximal upplösning | 1200 x 1200 DPI; 1200 x 1200 DPI |
| Utskriftshastighet (färg, normal kvalitet, A4/US Letter) | 35 ppm; 35 ppm |
| Utskriftshastighet (Svart, normalkvalitet, A4/US Brev) | 35 ppm; 35 ppm |
| Tid för första utskrift (färg) | 6,5 s; 6,5 s |
| Tid för första utskrift (svart) | 6,5 s; 6,5 s |
| Uppvärmningstid | 11 s; 11 s |
| Bitmappsteckensnitt | 4 |
Egenskaper
| Språk för sidbeskrivning | PCL 6 (XL), PCL 5c, Adobe PostScript 3, PDF v1.7, IBM ProPrinter, Epson FX; Epson FX emulation, IBM ProPrinter emulation, PCL 5c, PCL 6, PDF 1.7, PostScript 3 |
| 87 | |
| Antal bläckpatroner | 4; 4 |
| Driftcykel per månad | 100000 sidor per månad; 100000 sidor per månad |
| Rekommenderad arbetscykel | 8000 sidor per månad; 8000 - 100000 sidor per månad |
Pappershantering
| Högsta ISO A-seriestorlek | A4; A4 |
| ISO A-serie storlek (A0...A9) | A4, A5, A6; A4, A5, A6 |
| ISO B-seriestorlekar (B0 ... B9) | B5, B6, B7, B8; B5, B6, B7, B8 |
| Icke-ISO utskriftsmaterial av olika storlek | 16K, Kartotekskort, Fotostorlek, Kuvert, Postkort, Returpostkort |
| Anpassad mediebredd | 55 - 216 mm; 55 - 216 mm |
| Anpassad medielängd | 91 - 1321 mm; 91 - 1321 mm |
| Pappersfackets mediavikt | 60 - 256 g/m²; 60 - 256 g/m² |
| Flerfunktionsfack, materialvikt | 60 - 256 g/m² |
| Kuvertstorlek | Com-9, Com-10, DL, C5 |
| Duplex medievikter | 64 - 176 g/m² |
Strömtillförsel
| Strömförbrukning (driftläge) | 20 W; 20 W |
| Medelströmförbrukning vid utskrift | 840 W; 840 W |
| Strömförbrukning (max) | 1350 W; 1350 W |
| Strömförbrukning i PowerSave läge | 14 W; 14 W |
| Strömförbrukning i avslaget läge | 0,15 W; 0,15 W |
| AC-inspänning | 220 - 240 V; 220 - 240 V |
| Växelström Frekvens | 50/60 Hz; 50/60 Hz |
Ingående och utgående kapacitet
| Total inmatningskapacitet | 250 ark; 250 ark |
| Total utmatningskapacitet | 150 ark; 150 ark |
| Totalt antal inmatningsfack | 1 |
| Pappersfack 1, inmatningskapacitet | 250 ark |
| Flerfunktionsfack, kapacitet | 100 ark |
| Maximal inmatningskapacitet | 1940 ark |
Anslutningar
| Antal USB 2.0 anslutningar | 2; 2 |
Nätverk
| Nätverksansluten (Ethernet) | Ja; Ja |
| Datahastighet för Ethernet-LAN | 10, 100, 1000 Mbit/s; 10,100,1000 Mbit/s |
| Nätverksförberedd | Ja |
| Kabelteknik | 10/100/1000Base-T(X) |
| Wi-Fi | Nej |
Vikt & dimension
| Bredd | 395 mm; 395 mm |
| Djup | 430 mm; 430 mm |
| Höjd | 290 mm; 290 mm |
| Vikt | 24,6 kg; 24,6 kg |
Miljökrav
| Temperatur vid drift | 10 - 32 °C; 10 - 32 °C |
| Intervall för relativ operativ luftfuktighet | 20 - 80%; 20 - 80% |
Design
| Certifiering | GS Mark, CE Mark, RoHS, Blue Angel; EMC-Directive, CE Mark, GS Mark, RoHS |
| Produktens färg | Silver |
| Inbyggd display | Nej |
Övrigt
| Färgutskriftsteknik | LED |
Processor
| Processor | ARM Cortex-A9 |
Lagringsmedia
| Intern lagringskapacitet | 3 GB |