Brother QL-600B
etikettskrivare - svartvit - direkt termisk
Utskriftshastighet
| Utskriftsteknologi | direkt termal |
| Färg | Nej |
| Maximal upplösning | 300 x 600 DPI |
| Skrivhastighet | 71 mm/sek |
| Utskriftshastighet | 44 lpm |
| Skrivarfäger | Svart |
| Max utskriftsupplösning, bredd | 6,1 cm |
| Maximal utskriftskvalitet, höjd | 5,9 cm |
| Kortaste utskriftslängd | 1,27 cm |
| Vertikal utskrift | Ja |
| Textjustering | Centrum, Justify, Vänster, Höger |
| Typ av text | Bold, Horisontella linjer, Invert, Italic, Vanlig, Shadow, Shadow light, Surround |
| Maximal utskriftslängd | Ja |
Pappershantering
| Maximal etikettbredd | 6,2 cm |
| Maximal kabellängd | 3 m |
Anslutningar
| Anslutningsteknologi | Kabel |
| Nätverksansluten (Ethernet) | Nej |
| Wi-Fi | Nej |
| Bluetooth | Nej |
| USB-port | Ja |
| Antal USB 2.0 anslutningar | Ja |
Prestanda
| Inbyggda streckkoder | CODABAR (NW-7), Code 39, Code 93, Data Matrix, EAN13, EAN8, GS1 DataBar Limited, GS1-128, IMB, ISBN-2, ISBN-5, ITF, MaxiCode, Micro QR Code, PDF417, QR Code, UPC-A, UPC-E |
| Bandtyp | DK |
Design
| Produktens färg | Blå, Vit |
| Inbyggd display | Nej |
| Displaytyp | Nej |
Vikt & dimension
| Bredd | 190 mm |
| Djup | 270 mm |
| Höjd | 240 mm |
| Vikt | 1,49 kg |
Förpackning
| Antal per förpackning | Ja |
| Vikt inkl. förpackning | 2,15 kg |
Förpackningens innehåll
| Kabel inkluderad | USB |
| AC-adapter inkluderad | Ja |
| Snabbstartsguide | Ja |
| Programutvecklingskit (SDK) | Ja |
| Garantisedel | Ja |
Logistikdata
| Harmonized System (HS)-kod | 84433210 |
| Lastpallens totalhöjd | 17,1 cm |
| Lastpallens bruttovikt | 265,7 kg |
| Ytterförpackningar per lastpall | 36 styck |
| Ytterförpackningar per lastpallslager | 6 styck |
| Lager per lastpall | 6 styck |
| Produkter per lastpall | 108 styck |
Tekniska detaljer
| Lastpallstyp | 1200 x 1000 mm |
Övrigt
| Datum- och tidsutskrift | Ja |
| Bibehållande av reservdelar | 5 År |
| Antal etikettformat | 9999 |
| Språkstöd | Arabiska, Bulgariska, Förenklad kinesiska, Traditionell kinesiska, Tjeckiska, Danska, Tyska, Nederländska, Spanska, Fin, Franska, Ungerska, Italienska, Japanska, Koreanska, Norska, Polska, Portugisiska, Rumänska, Ryska, Slovakiska, Slovenska, Svenska, Thailändska, Turkiska |
| Antal ramar | 126 |
| Ursprungsland | Kina |