Brother RuggedJet RJ-4230BL
kvittoskrivare - svartvit - direkt termisk
Utskriftshastighet
| Utskriftsteknologi | direkt termal |
| Färg | Nej |
| Maximal upplösning | 203 x 203 DPI |
| Skrivhastighet | 127 mm/sek |
| Utskriftshastighet | 5 lpm |
| Max utskriftsupplösning, bredd | 10,4 cm |
| Kortaste utskriftslängd | 1,27 cm |
| Maximal utskriftslängd | 3 m |
Pappershantering
| Maximal etikettbredd | 11,3 cm |
| Kärndiameter | 2,54 cm |
| Maximal rulldiameter | 5,8 cm |
Anslutningar
| Anslutningsteknologi | Kabel & Trådlös |
| Nätverksansluten (Ethernet) | Nej |
| Wi-Fi | Nej |
| Bluetooth | Ja |
| Bluetooth-version | 4.2 |
| Valfri anslutning | Near Field Communication (NFC) |
Prestanda
| Språk för sidbeskrivning | CPCL-native, ESC P, ESC/P-P, Raster_P, ZPL |
| Internminne | 256 MB |
| Flashminne | 64 MB |
| Inbyggda streckkoder | AZTECCODE, CODABAR (NW-7), Code 128 (A/B/C), Code 39, Code 93, EAN13, EAN8, GS1 COMPOSITE, GS1 DataBar, GS1 DataBar Expanded, MaxiCode, PDF417, QR Code, UPC-A |
| Antal typsnitt | 16 |
| Kryptering/säkerhet | 64-bit WEP, 128-bit WEP, WPA-PSK, WPA2-PSK |
| Skärare | Ja |
| Certifiering | FCC Part15 Class B, UL, CE, CSA |
Design
| Produktens färg | Svart |
| Inbyggd display | Ja |
| Displaytyp | LCD |
| Färgdisplay | Nej |
| Bakgrundsbelyst skärm | Ja |
| Internationellt skydd (IP) kod | IP54 |
Strömtillförsel
| Batteriteknik | Litium-Ion (Li-Ion) |
| Batterikapacitet | 3000 mAh |
| Batterispänning | 7,2 V |
| Uppladdningsbara | Ja |
Systemkrav
| Windows-operativsystem som stöds | Windows 10, Windows 7, Windows 8, Windows 8.1 |
| Serveroperativsystem som stöds | Windows Server 2008, Windows Server 2008 R2, Windows Server 2012, Windows Server 2012 R2, Windows Server 2016 |
| Mobila operativsystem som stöds | Android, iOS |
Miljökrav
| Intervall för relativ operativ luftfuktighet | 10 - 90% |
| Temperatur vid drift | -20 - 55 ° C |
Vikt & dimension
| Bredd | 121 mm |
| Djup | 247 mm |
| Höjd | 187 mm |
| Vikt | 852 g |
Förpackning
| Antal per förpackning | Ja |
| Vikt inkl. förpackning | 1,43 kg |
Förpackningens innehåll
| Kabel inkluderad | USB |
| Batterier medföljer | Ja |
| AC-adapter inkluderad | Ja |
Logistikdata
| Lastpallens totalhöjd | 16,2 cm |
| Lastpallens bruttovikt | 264,4 kg |
| Ytterförpackningar per lastpall | 56 styck |
| Ytterförpackningar per lastpallslager | 8 styck |
| Lager per lastpall | 7 styck |
| Produkter per lastpall | 168 styck |
Tekniska detaljer
| Lastpallstyp | 800 x 1200 mm |
Övrigt
| Ursprungsland | Kina |
| Externa anslutningar | MFi |
| Emulering | ZPL emulation, CPCL |
| LED-indikatorer | Ja |