Jabra Speak2 75 UC
högtalartelefon
Egenskaper
| Enhetstyp | Universal |
| Produktens färg | Svart |
| Bärbar | Ja |
| Högtalartelefon | Nej |
| Ljudformat som stöds | AAC, CVSD, mSBC, SBC |
| Ljuddämpning | Ja |
| Ekodämpning | Ja |
| Signal/brusförhållande (SNR) | 72 dB |
| Kontrolltyp | Knappar |
| På / av-knapp | Nej |
| Hörselskyddstekniker | Röstnivånormalisering, Sidetone Technology |
| Clear Voice-teknik | Ja |
| Internationellt skydd (IP) kod | IP64 |
| Seriekoppling (daisy chain) | Nej |
| Ljud - Full Duplex | Ja |
| Räckvidd | 2,3 |
| Certifiering | Google Meet;Google Fast Pair;Apple MFi;Amazon Chime;Alcatel-Lucent;Avaya;Unify;Cisco |
Högtalare
| Känslighet | 88 dB |
| Impedans | 4 Ω |
| Frekvensområde | 80 - 20000 hz |
Mikrofon
| Mikrofonfrekvens | 150 - 14000 hz |
| Mikrofondämpning | Nej |
| Antal mikrofoner | 4 |
Anslutningar
| Gränssnitt | USB/Bluetooth |
| Anslutningsteknologi | Kabel & Trådlös |
| Bluetooth-version | 5.2 |
| USB-anslutning | USB Type-C, USB Type-A |
| Bluetooth-profiler | A2DP, AVRCP, HSP, HFP |
| Bluetooth | Ja |
| Bluetooth Low Energy (BLE) | Nej |
Strömtillförsel
| Strömkälla av typen | Batteri |
| Batteriteknik | Litium-Ion (Li-Ion) |
| Batterikapacitet | 4700 mAh |
| Samtalstid | 32 h |
| Laddningstid | 2,5 h |
Miljökrav
| Temperatur vid drift | 0 - 40 ° C |
| Temperaturintervall (förvaring) | -20 - 45 ° C |
Certifikat
| Certifierad för Microsoft Teams | Ja |
Vikt & dimension
| Bredd | 132,5 mm |
| Djup | 132,5 mm |
| Produktstorlek (BxDxH) | 132,5 x 132,5 x 35 mm |
| Vikt | 466 g |
| Höjd | 35 mm |
Förpackning
| Förpackningens bredd | 153 mm |
| Låddjup | 155 mm |
| Förpackningens höjd | 49 mm |
Förpackningens innehåll
| Antal | 1 |
| Kabel inkluderad | USB |
| Förpackningarnas innehåll | Speakerphone (Speak2);Link 390 Bluetooth adapter (SKU dependent);Carry pouch;Safety Information and Warranty |
Tekniska detaljer
| Garantiperiod | 2 År |