DIGITUS 4K HDBaseT DS-55522
sändare och mottagare - video/ljud/USB-förlängare - HDBaseT
Egenskaper
| Modell | Sändare och mottagare |
| Maximal upplösning | 3840 x 2160 pixlar |
| Kabeltyper som stöds | Cat6, Cat7, Cat8 |
| Maximal överföringshastighet avstånd | 100 m |
| HDR-stöd | Ja |
| HDR-teknik (High Dynamic Range) | High Dynamic Range 10 (HDR10), High Dynamic Range 10+ (HDR10 Plus), Hybrid Log-Gamma (HLG) |
| Max uppdateringsfrekvens | 60 hz |
| EDID (Extended display identification data) | Ja |
| Biodirektionellt | Ja |
| ESD-skydd | Ja |
| Bandbredd | 18 Gbit/s |
| Material | Metall |
| HDCP-version | 2.2 |
| HDCP | Ja |
| HDCP- och EDID-förbikoppling | Ja |
| Produktens färg | Svart |
Anslutningar
| Anslutningsteknologi | Kabel |
| RJ-45 ingångsportar | Ja |
| RJ-45 utgångsportar | Ja |
| HDMI-in | Ja |
| HDMI-version | 2.0b |
| Antal HDMI-utgångar | Ja |
| Antal USB-portar | 6 |
| USB-version | 1.1 |
| USB-anslutning | USB Type-A, USB Typ B |
| Fjärrstyrd (IR) ingång | 2 |
| Fjärrstyrd IR-utgång | 2 |
| Likströmsingång | Ja |
Strömtillförsel
| Strömkälla av typen | DC |
| Arbetsspänning (sändare) | 24 V |
| Arbetsspänning (mottagare) | 24 V |
| Strömförbrukning (sändare) (max) | 10 W |
| Strömförbrukning (mottagare) (max) | 10 W |
| Extern strömadapter | Ja |
| Strömförsörjning via Ethernet (PoE) stöd | Nej |
Miljökrav
| Temperatur vid drift | 0 - 40 ° C |
Vikt & dimension
| Mottagare (B x D x H) | 140 x 65 x 18 mm |
| Mottagarvikt | 246 g |
| Sändarens mått (BxDxH) | 140 x 65 x 18 mm |
| Sändarens vikt | 246 g |
Förpackning
| Förpackningens bredd | 245 mm |
| Låddjup | 185 mm |
| Förpackningens höjd | 75 mm |
| Vikt inkl. förpackning | 1,09 kg |
Förpackningens innehåll
| AC-adapter inkluderad | Ja |
| Kabel inkluderad | IR, USB |
| Bruksanvisning | Ja |
Tekniska detaljer
| Förpackningsvolym | 3399,38 cm ^ |
| Ursprungsland | Kina |
Logistikdata
| Tulltaxa, kod för Storbritannien | 85176200 |