Samsung The Frame GQ65LS03FWU 165,1 cm (65") 4K Ultra HD Smart TV Wi-Fi Sort
Datablad
Display
| Skärm diagonal | 165,1 cm (65") |
| HD-typ | 4K Ultra HD |
| Skärmtyp | Neo QLED |
| Skärmform | Platt |
| Native bildförhållande | 16:9 |
| Standard uppdateringsfrekvens | 100 hz |
| Rörelse-interpoleringsteknik | Motion Xcelerator |
| Skärmuppdateringsfrekvenser som stöds | 144 Hz |
| Betraktningsvinkel (horisontell) | 178° |
| Synfältsvinkel (vertikal) | 178° |
| Upplösning | 3840 x 2160 pixlar |
| Anti-glare skärm | Ja |
| Diagonal skärmstorlek | 163 cm |
TV tuner
| Typ av tuner | Analog och digital |
| Digitalt signalformatsystem | DVB-C, DVB-S2, DVB-T2 |
| Automatisk kanalsökning | Ja |
Smart-TV
| Smart-TV | Ja |
| Internet-TV | Ja |
| Installerat operativsystem | Tizen |
| Ljudspegling | Ja |
| HbbTV | Ja |
| Universal guide | Ja |
| Röstinteraktion (fjärrfält) | Ja |
Audio
| Ljudutgångskanaler | 2.0.2 kanaler |
| Uteffekt (RMS) | 40 W |
| Inbyggd ljuddekoder | Dolby Digital, Dolby Digital Plus |
| Anpassningsbart ljud | Ja |
| Deskriptor för förhandsval av ljud | Ja |
| Active voice amplifier (AVA) | Ja |
| OTS+ (Object Tracking Sound+) | Ja |
| Multi-Room | Ja |
| Förstärkt returkanal för audio (eARC) | Ja |
Nätverk
| Wi-Fi | Ja |
| Wi-Fi-standarder | Wi-Fi 5 (802.11ac) |
| Bluetooth | Ja |
| Bluetooth-version | 5.3 |
| Nätverksansluten (Ethernet) | Ja |
| Bluetooth Low Energy (BLE) | Ja |
| Webbläsare | Ja |
Design
| Produktens färg | Svart |
| VESA-fäste | Ja |
| Gränsssnitt för panelmontering | 400 x 300 mm |
| Sidobelysning | Ja |
| Typ av metallring | VNB (mycket smal ram) |
| Typ av stativ | Benstativ |
Prestanda
| HDR-teknik (High Dynamic Range) | Filmmaker Mode, HDR 10+, Neo Quantum HDR |
| Spelläge | Ja |
| Text-TV funktioner | Ja |
| Funktion för undertexter | Ja |
| Ljussensor | Ja |
| Ambient-läge | Ja |
| Ekosensor | Ja |
| Bakgrundsbelysningsteknik med dimmerfunktion | Supreme UHD Dimming |
| Bildbehandlingsteknik | Samsung Real Depth Enhancer |
| Bildprocessor | NQ4 AI Gen3 |
| HDR-stöd | Ja |
| Stöd för IPv6 | Ja |
| AMD FreeSync | Ja |
| Typ av AMD FreeSync | FreeSync Premium Pro |
| Spelfunktioner | Automatiskt låglatensläge (ALLM), Dynamic Black EQ, Spelpanel, Game Motion Plus, Spelhub, HGiG, Mini Map Zoom, Super Ultra Wide Game View, Surround Sound |
| Multivy | Ja |
| Videouppskalning | Ja |
| Anpassningsbar bild | Ja |
| Tryckvisning | Ja |
| TV-ljud till mobil enhet | Ja |
| Stöd för appen SmartThings | Ja |
| Inspelning via USB | Ja |
| ConnectShare (USB) | Ja |
| ConnectShare (HDD) | Ja |
Anslutningar
| HDMI Quick Switch | Ja |
| PC-In (D-Sub) | Nej |
| Antal LAN (RJ-45) anslutningar | Ja |
| Antal USB 2.0 anslutningar | 3 |
| Digital optisk utgång för ljud | Ja |
| Common interface Plus (CI+) | Ja |
| Common Interface Plus (CI+)-version | 1.4 |
| Antal HDMI-portar | 5 |
| Consumer Electronics Control (CEC) | Anynet+ |
Management features
| Röststyrning | Ja |
| Elektronisk programguide (EPG) | Ja |
| Automatisk avstängning | Ja |
| Fungerar med Samsung Bixby | Ja |
| Fungerar med Amazon Alexa | Ja |
Strömtillförsel
| Strömförbrukning (vanlig) | 112 W |
| Strömförbrukning i vänteläge | 0,5 W |
| Energieffektivitetsklass (SDR) | G |
| Energieffektivitetsklass (HDR) | G |
| Energiförbrukning (SDR) per 1 000 timmar | 112 kWh |
| Energiförbrukning (HDR) per 1 000 timmar | 211 kWh |
| AC-inspänning | 220 - 240 V |
| Växelström Frekvens | 50/60 hz |
| Energisparläge | Ja |
| Energieffektivitetsskalning | A till G |
Special features
| Samsung-teknik (AV/TV) | AI Auto Game Mode, AI Motion Enhancer Pro, Active Voice Amplifier Pro, Adaptive Sound Pro, Art Mode, Auto HDR Remastering Pro, Spelhub, Motion Xcelerator 144Hz, NFC, Object Tracking Sound, One Connect Box, Q-Symphony, Quantum Matrix Technology Slim, Samsung TV Plus, Smart Calibration, Wide Viewing Angle |
Vikt & dimension
| Bredd (med stativ) | 1456,7 mm |
| Djup (med stativ) | 256,8 mm |
| Höjd (med stativ) | 866,5 mm |
| Vikt (med stativ) | 22 kg |
| Bredd (utan stativ) | 1456,7 mm |
| Djup (utan stativ) | 24,9 mm |
| Höjd (utan stativ) | 836,9 mm |
| Vikt (utan stativ) | 21,8 kg |
| Stativ, bredd | 104,2 cm |
| Stativ, djup | 25,7 cm |
Förpackning
| Förpackningens vikt | 29000 kg |
| Förpackningens bredd | 1598 mm |
| Låddjup | 164 mm |
| Förpackningens höjd | 933 mm |
| Vikt inkl. förpackning | 32,3 kg |
Förpackningens innehåll
| Skrivbordsstativ | Ja |
| Kabel inkluderad | AC |
| Fjärrkontroll ingår | Ja |
| Typ av fjärrkontroll | Premium Solar Smart Remote |
