Produktnummer: XSM4328CV-100NES
EAN: 606449161427
Artikelnummer: F23566644
NETGEAR AV Line M4350-24X4V
NETGEAR AV Line M4350-24X4V
Tillverkare: NETGEAR
EAN: 606449161427
Artikelnummer: F23566644
Finns i lager hos leverantör - leveranstid: 3-4 arbetsdagar
(52.652,80 exkl. moms)
(52.652,80 exkl. moms)
Tillverkare: NETGEAR
Snabb och effektiv datanätverkshantering med NETGEAR Administrerad Switch
Management features
Switch typ hanterad
Switch-lager L3
Stöd för garanterad tjänstekvalitet (QoS) Ja
Webbaserad adminstraion Ja
ARP-inspektion Ja
Anslutningar
Antal grundläggande RJ-45 Ethernet-portar 24
Typ av grundläggande RJ-45 Ethernet-portar 10G Ethernet (100/1000/10000)
Antal 10G ethernetportar (koppar) 24
Antal SFP28-ingångar 4
Strömanslutning AC-ingångskontakt
Nätverk
10G stöd Ja
Policybaserad routing Ja
Full duplex Ja
IPv4-rutter 512
6till4 tunnel Ja
Länkaggregering Ja
Flödeskontroll Ja
Broadcast Storm-kontroll Ja
STP (Spanning Tree Protocol) Ja
Överföringsbegränsning Ja
Ipv6-rutter 256
VLAN-stöd Ja
VLAN-funktioner MAC address-based VLAN, Private VLAN, Voice VLAN
Antal VLAN 4093
Data transmission
Switch kapacitet 680 Gbit/s
Genomströmning 505,92 Mpps
Adresstabellstorlek 16000 poster
Lagra-och-vidarebefordra Ja
Latens (1 Gbps) 2,43 ps
Latens (10 Gbps) 2,2 ps
Jumbo Frames stöd Ja
Jumboramar 12000
Paketbuffertminne 32 MB
Bevakning
Åtkomstkontrollista (ACL) Ja
Åtkomstkontrollista (ACL) egress 1023
Åtkomstkontrollista (ACL) ingress 511
IGMP-snooping Ja
IGMP proxy Ja
BPDU-filtrering/-skydd Ja
Loopskydd Ja
Statisk portsäkerhet Ja
DoS-attacker Ja
Autentiseringstyp RADIUS, TACACS+
MAC-adressfiltrering Ja
Autentisering Gäst VLAN, MAC-baserad auktorisering
Lösenordsskydd Ja
Root-skydd Ja
Multicast-funktioner
Multicast-stöd Ja
Multicast listener discovery (MLD)-snooping Ja
Protokoll
Lednings Protokoll SNMP V1, V2, V3
GARP VLAN Registration Protocol (GVRP) Ja
Router-protokoll OSPF, OSPFv2, OSPFv3, RIP, RIP-1, RIP-2
Design
Rackmontering Ja
Staplingsbar Ja
Formfaktor 1U
Produktens färg Svart
LED-indikatorer Ja
Luftflödesriktning Bakåtriktat luftflöde
Prestanda
Inbyggd processor Ja
Processor ARM Cortex-A57
Processorfrekvens 1800 MHz
Minnestyp DDR4-SDRAM
Internminne 2048 MB
Flashminne 512 MB
sFlow Ja
Strömtillförsel
Strömkälla AC
Strömförsörjning ingår Ja
Strömförbrukning (vanlig) 119,4 W
Strömförbrukning (max) 750,1 W
Power over Ethernet (PoE)
Strömförsörjning via Ethernet (PoE) stöd Ja
Antal Power over Ethernet plus (PoE +)-portar 24
Power over Ethernet (PoE)-effekt per port 30 W
Total Power over Ethernet (PoE)-budget 720 W
Övrigt
Strömförsörjning 880 W
Miljökrav
Temperatur vid drift 0 - 45 ° C
Temperaturintervall (förvaring) -20 - 70 ° C
Intervall för relativ operativ luftfuktighet 0 - 90%
Fuktighet (förvaring) 0 - 95%
Altitud vid drift 0 - 3000 m
Höjd över havet i avstängt läge 0 - 3000 m
Vikt & dimension
Bredd 440 mm
Djup 400 mm
Höjd 43,2 mm