PLANET PWR-480-48 enhed til strømforsyning 480 W Blå, Grå
Tillverkare: Planet Technology Corp.
Produktnummer: PWR-480-48
EAN: 4016032385790
Artikelnummer: F20902437
Produktnummer: PWR-480-48
EAN: 4016032385790
Artikelnummer: F20902437
Finns i lager hos leverantör - leveranstid: 4-9 arbetsdagar
(2.104,80 exkl. moms)
(2.104,80 exkl. moms)
Produktnummer: PWR-480-48
Denna kraftfulla 48V 480W DC-enhet har en robust konstruktion som är perfekt för industriella applikationer. Den levererar konsekvent och pålitlig ström till dina elektronik och eliminerar oro för strömavbrott eller spänningsvariationer.
Strömtillförsel
Total effekt 480 W
AC-inspänning 100-240 V
Växelström Frekvens 50 - 60 hz
Ingående ström 4.8 A
Power Factor Correction (PFC) typ Aktiv
Effekt skyddsfunktioner Överspänning, Överhettning, Överbelastning, Kortslutning
Design
Produktens färg Blå, Grå
Kylning typ Passiv
På / av-knapp Nej
Miljökrav
Temperatur vid drift -20 - 70 ° C
Temperaturintervall (förvaring) -40 - 85 ° C
Intervall för relativ operativ luftfuktighet 20 - 95%
Fuktighet (förvaring) 10 - 95%
Safety regulation & standards
Säkerhet Ul508, TUV EN60950-1
Vikt & dimension
Bredd 85 mm
Djup 125 mm
Höjd 128 mm
Vikt 1,5 kg
Logistikdata
Harmonized System (HS)-kod 84733020
Övrigt
Beskrivning av uteffekt 480W