Sharp Tvättmaskin - 8 kg - A - 1400 RPM - 75 dB - Frontmatad - B - Vit/svart - 47 kWh
Hvid/sort - 32 L - B
Design
| Apparatens placering | Fristående |
| Laddning | Frontmatad |
| Produktens färg | Vit/svart |
| Kontrolltyp | Rotations-, Röra |
| Skärmtyp | LED |
| Drum volym | 55 l |
| Material, trumma | Stainless steel |
Vikt & dimension
| Dörrdiameter | 510 mm |
| Bredd | 597,0 mm |
| Djup | 557,0 mm |
| Höjd | 845,0 mm |
| Vikt | 70 kg |
Prestanda
| Nominell kapacitet | 8 kg |
| Maximal centrifugeringshastighet | 1400 RPM |
| Centrifugering klass | B |
| Antal tvättprogram | 15 |
| Tvättprogram | Färg, Bomull, Bomull 20 °C, Delikat / siden, Strykfritt, Eco, Hygien/allergivänligt, Jeans/denim, Mix, Förtvättning, Snabb, Sköljning, Centrifugering, Ull, Bomull, Bomull 20 °C, Cottons with pre-wash, Eco 40-60°C, Hand, Sköljning, Centrifugering, Syntet, Ull, Färg, Bomull, Bomull 20 °C, Cottons with pre-wash, Eco 40-60°C, Sköljning, Ull |
| Cykeltid (max) | 228 min |
| Bulleremission, klass | B |
| Ljudnivå (spinn) | 75 dB |
| Restfukt | 53,4% |
| Halv-belastning | Ja |
| Lastbalansering systemet | Ja |
| Skumkontrollssystem | Ja |
| Fördröjd start timer | Ja |
| Fördröjd start | 24 h |
| Överfyllnadsskydd | Ja |
Strömtillförsel
| Energiklass | A |
| Energiförbrukning per 100 cykler | 47 kWh |
| Vattenförbrukning per omgång | 32 l |
| Energiförbrukning vid tvätt | 0,473 kWh |
| Ansluten effekt | 2200 W |
| Strömförbrukning i vänteläge | 0,5 W |
| Strömförbrukning i avslaget läge | 0,5 W |
| AC-inspänning | 220-240 V |
| Växelström Frekvens | 50 hz |
Anslutningar
| Wi-Fi | Ja |
Ergonomi
| Återstående tidindikering | Ja |
| Barnsäkert | Ja |
Filtrering
| Filtertyp | MicroFiber-Filter |