Shuttle Barebone nano NE10N N100/1x260 PIN SO DIMM
Processor
| Processortillverkare | Intel |
| Processor | N100 |
| Processorkärnor | 4 |
| Processortrådar | 4 |
| Processorboostfrekvens | 3,4 GHz |
| Inbyggd processor | Ja |
| Processorns cache | 6 MB |
Minne
| Minnesplatser, typ | SO-DIMM |
| Antal minnesplatser | Ja |
| Minnesspänning | 1.2 V |
| Minnestyper som stöds | DDR4-SDRAM |
| Maximalt internminne | 16 GB |
| Minnets hastigheter | 3200 MHz |
| Minneskanaler | Enkel kanal |
| ECC | Nej |
| Icke ECC | Ja |
Lagringsmedia
| Typer av lagringsenheter som stöds | SSD |
| Storlekar som stöds på lagringsenhet | M.2 |
| SSD-diskens formfaktor | M.2 |
| Lagringsenhetens gränssnitt | PCI Express, SATA |
| Inbyggd kortläsare | Nej |
Grafiken
| Ombord grafikkort | Ja |
| Grafikadapterfamilj | Intel |
| Ombord grafikkort modell | Intel® UHD Graphics |
Audio
| Inbyggda högtalare | Nej |
Nätverk
| Nätverksansluten (Ethernet) | Ja |
| Wi-Fi | Nej |
Anslutningar
| Antal USB 2.0 anslutningar | 2 |
| Antal USB 3.2 Gen 2 (3.1 Gen 2) typ A-portar | 4 |
| Antal HDMI-portar | Ja |
| HDMI-version | 2.0 |
| Antal Displayportar | Ja |
| DisplayPort-version | 1.4 |
| Uttag för mikrofon/linje in | Ja |
| Hörlursutgångar | Ja |
| Antal LAN (RJ-45) anslutningar | Ja |
| Likströmsingång | Ja |
Design
| Chassityp | 0,6L storlek PC |
| Produktens färg | Svart |
| Kylning typ | Passiv |
| LED-indikatorer | Ja |
| Material, hölje | Plast |
| Produktvikt (oz) | Ja |
| Typ av kabellåsanslutning | Kensington |
| VESA-fäste | Ja |
| Gränsssnitt för panelmontering | 75 x 75,100 x 100 mm |
| Produkttyp | Mini-PC, barebone |
Prestanda
| Moderkortets chipset | Intel® SoC |
| Antal processorer som stöds | Ja |
| BIOS-typ | EFI AMI |
| Trusted Platform Module (TPM) | Ja |
| Trusted Platform Module (TPM)-version | 2.0 |
| Ljudchipp | Senary SN6141 |
Hållbarhet
| Hållbarhetscertifiering | ENERGY STAR, ErP |
Tekniska detaljer
| Certifikat för överensstämmelse | BSMI, CE, Federal Communications Commission (FCC), RCM, RoHS, UKCA, VCCI |
Programvara
| Windows-operativsystem som stöds | Windows 11 |
| Linux operativsystem som stöds | Ja |
Logistikdata
| Harmonized System (HS)-kod | 84733080 |
Strömtillförsel
| Nätaggregatstyp | Extern nätadapter |
| AC-adapter, maxbelastning | 3,42 A |
| Antal strömförsörjningsaggregat | Ja |
| Strömförsörjning | 65 W |
| AC-inspänning | 100 - 240 V |
| AC-adapter, nätspänning | 19 V |
| Växelström Frekvens | 50/60 hz |
Miljökrav
| Intervall för relativ operativ luftfuktighet | 10 - 90% |
| Temperatur vid drift | 0 - 40 ° C |
Vikt & dimension
| Bredd | 135 mm |
| Djup | 115 mm |
| Höjd | 39 mm |
| Vikt | 600 g |
| Vikt inkl. förpackning | 1,5 kg |
Förpackningens innehåll
| Strömkabel ingår | Ja |
| AC-adapter inkluderad | Ja |
| Snabbstartsguide | Ja |
| Drivrutiner medföljer | Ja |
