Elo 2470L skärm - 24"
Full HD 1920x1080 vid 60Hz
Display
| Skärm diagonal | 60,5 cm (23.8") |
| Upplösning | 1920 x 1080 pixlar |
| HD-typ | 4K Ultra HD |
| Native bildförhållande | 16:9 |
| Skärmtyp | LCD |
| Paneltyp | TFT |
| Pekskärm | Ja |
| Pekskärmsteknik | Kapacitiv |
| Touch-teknik | Flerpunktsberöring |
| Antalet samtidiga beröringspunkter | 10 |
| Svarstid (medel) | 16 ms |
| Anti-glare skärm | Ja |
| Skärmform | Platt |
| Bildförhållande | 16:9 |
| Kontrastförhållande (medel) | 1000:1 |
| Max uppdateringsfrekvens | 60 hz |
| Betraktningsvinkel (horisontell) | 178° |
| Synfältsvinkel (vertikal) | 178° |
| Antal färger | 1,67 miljarder färger |
| Horisontellt sökområde | 30 - 82 kHz |
| Vertikalt sökområde | 50 - 75 hz |
Prestanda
| NVIDIA G-SYNC | Nej |
| AMD FreeSync | Nej |
| Flimmerfriteknik | Ja |
| Låg blåljus-teknik | Ja |
Multimedia
| Antal talare | 2 |
| Uteffekt (RMS) | 20 W |
| Inbyggda högtalare | Ja |
| Inbyggd kamera | Nej |
Design
| Produktens färg | Vit |
Anslutningar
| Inbyggd USB-hubb | Ja |
| Typ av USB-port uppströms | USB Type-A, USB Typ B |
| Kvalitet på VGA (D-Sub) porten | 1 |
| HDMI | Ja |
| Antal HDMI-portar | 1 |
| Antal Displayportar | 1 |
| Ljudanslutning | Ja |
| Ljudutgång | Ja |
Ergonomi
| VESA-fäste | Ja |
| Gränsssnitt för panelmontering | 100 x 100 mm |
| Monteringsbar på väggen | Ja |
| Skärmgränssnitt (OSD) | Ja |
Strömtillförsel
| Energieffektivitetsklass (SDR) | D |
| Energieffektivitetsklass (HDR) | Ej tillgänglig |
| Energiförbrukning (SDR) per 1 000 timmar | 12 kWh |
| Strömförbrukning (vanlig) | 13,8 W |
| Strömförbrukning i vänteläge | 0,5 W |
| Strömförbrukning i avslaget läge | 0,16 W |
| AC-inspänning | 100 - 240 V |
| Växelström Frekvens | 50/60 hz |
| Energieffektivitetsskalning | A till G |
| EPREL-kod (Europeisk databas för energimärkta produkter) | 1365137 |
Miljökrav
| Temperatur vid drift | 0 - 40 ° C |
| Temperaturintervall (förvaring) | -20 - 60 ° C |
| Intervall för relativ operativ luftfuktighet | 20 - 80% |
| Fuktighet (förvaring) | 10 - 95% |
Vikt & dimension
| Bredd (utan stativ) | 550,2 mm |
| Djup (utan stativ) | 41,8 mm |
| Höjd (utan stativ) | 329,3 mm |
| Vikt (utan stativ) | 4,8 kg |
Förpackning
| Förpackningens bredd | 630 mm |
| Låddjup | 418 mm |
| Förpackningens höjd | 136 mm |
| Vikt inkl. förpackning | 7,1 kg |
Förpackningens innehåll
| Kabel inkluderad | AC, HDMI, USB |
| Snabbstartsguide | Ja |
Hållbarhet
| Hållbarhetscertifiering | ENERGY STAR |
Övrigt
| Certifikat för överensstämmelse | RoHS |
| Medeltid mellan fel (MTBF) | 50000 h |
| Certifiering | UL, FCC A, cUL, IC, CB, CE A, C-Tick A, NOM CoC, CCC |