HANNS.G HT161HNB skärm - LED-bakgrundsbelysning - 15.6" - 12ms
1366x768 vid 60Hz
Datablad
Display
| Skärm diagonal | 39,6 cm (15.6") |
| Upplösning | 1366 x 768 pixlar |
| HD-typ | HD |
| Native bildförhållande | 16:9 |
| Skärmtyp | LED |
| Paneltyp | TFT |
| LED-bakgrundsbelysning | Ja |
| Pekskärm | Ja |
| Pekskärmstyp | Bordsskiva |
| Pekskärmsteknik | Projekterat kapacitivt system |
| Touch-teknik | Flerpunktsberöring |
| Antalet samtidiga beröringspunkter | 10 |
| Ljusstyrka | 220 cd/m² |
| Svarstid (medel) | 12 ms |
| Skärmform | Platt |
| Bildförhållande | 16:9 |
| Kontrastförhållande (medel) | 500:1 |
| Kontrastförhållande (dynamisk) | 40000000:1 |
| Max uppdateringsfrekvens | 60 hz |
| Betraktningsvinkel (horisontell) | 110° |
| Synfältsvinkel (vertikal) | 85° |
| Antal färger | 262144 färger |
| Bildpunktavstånd | 0,252 x 0,252 mm |
| Horisontellt sökområde | 30 - 61 kHz |
| Vertikalt sökområde | 56 - 75 hz |
| Diagonal skärmstorlek | 39,62 cm |
| Ytans hårdhet | 7H |
Prestanda
| NVIDIA G-SYNC | Nej |
| AMD FreeSync | Nej |
| Windows-operativsystem som stöds | Windows 10 Education, Windows 10 Education x64, Windows 10 Enterprise, Windows 10 Enterprise x64, Windows 10 Home, Windows 10 Home x64, Windows 10 Pro, Windows 10 Pro x64, Windows 8 |
Multimedia
| Antal talare | 2 |
| Uteffekt (RMS) | 2 W |
| Inbyggda högtalare | Ja |
| Inbyggd mikrofon | Nej |
| Inbyggd kamera | Nej |
Design
| Produktens färg | Svart |
| Glastjocklek | 0,83 mm |
Anslutningar
| Inbyggd USB-hubb | Nej |
| Kvalitet på VGA (D-Sub) porten | 1 |
| HDMI | Ja |
| Antal HDMI-portar | 1 |
| Ljudanslutning | Ja |
| Hörlursutgångar | 1 |
Ergonomi
| VESA-fäste | Ja |
| Gränsssnitt för panelmontering | 75 x 75 mm |
| Monteringsbar på väggen | Ja |
| Produktvikt (oz) | Ja |
| Typ av kabellåsanslutning | Kensington |
| Lutningsjustering | Ja |
| Lutningsvinkel | 15 - 50° |
| Antal OSD språk | 15 |
| LED-indikatorer | Ja |
Strömtillförsel
| Energieffektivitetsklass (SDR) | B |
| Energieffektivitetsklass (HDR) | Ej tillgänglig |
| Energiförbrukning (SDR) per 1 000 timmar | 6 kWh |
| Strömförbrukning (vanlig) | 10 W |
| Strömförbrukning i vänteläge | 0,5 W |
| Strömförbrukning i avslaget läge | 0,3 W |
| AC-inspänning | 100-240 V |
| Växelström Frekvens | 50 - 60 hz |
| AC-adapter, nätspänning | 12 V |
| Nätaggregatstyp | AC |
| Energieffektivitetsskalning | A till G |
Miljökrav
| Temperatur vid drift | 5 - 35 ° C |
| Intervall för relativ operativ luftfuktighet | 20 - 85% |
Vikt & dimension
| Bredd (utan stativ) | 379,2 mm |
| Djup (utan stativ) | 86 mm |
| Höjd (utan stativ) | 390 mm |
| Vikt (utan stativ) | 1,32 kg |
Förpackning
| Förpackningens bredd | 453 mm |
| Låddjup | 86 mm |
| Förpackningens höjd | 390 mm |
| Vikt inkl. förpackning | 2,36 kg |
Förpackningens innehåll
| Stå ingår | Ja |
| Kabel inkluderad | AC, HDMI |
| Snabbstartsguide | Ja |
Hållbarhet
| Hållbarhetscertifiering | ENERGY STAR |
Övrigt
| AC-adapter inkluderad | Ja |
| Glasskydd | Ja |
| Certifikat för överensstämmelse | RoHS |
Logistikdata
| Harmonized System (HS)-kod | 85285210 |