Hannspree HO225HTB skärm - LED-bakgrundsbelysning - 21.5" - 18ms
Full HD 1920x1080 vid 60Hz
Display
| Skärm diagonal | 54,6 cm (21.5") |
| Skärmtyp | LED |
| Upplösning | 1920 x 1080 pixlar |
| Ljusstyrka | 250 cd/m² |
| HD-typ | Full HD |
| Pekskärm | Ja |
| Antalet samtidiga beröringspunkter | 10 |
| Flerpunktsberöring | Ja |
| Native bildförhållande | 16:9 |
| Svarstid (medel) | 18 ms |
| Kontrastförhållande (medel) | 3000:1 |
| Kontrastförhållande (dynamisk) | 10000000:1 |
| Betraktningsvinkel (horisontell) | 178° |
| Synfältsvinkel (vertikal) | 178° |
| Antal färger | 16,78 miljoner färger |
| Bildpunktavstånd | 0,24795 x 0,24795 mm |
| Aktiv skärmyta (B x H) | 476 x 268 mm |
| Diagonal skärmstorlek | 54,6 cm |
| Funktionell livslängd | 30000 h |
| Horisontellt sökområde | 31,5 - 80 kHz |
| Hårdhet | 6H |
| Genomskinlighet | 85% |
| Vertikalt sökområde | 60 - 75 hz |
| Standard uppdateringsfrekvens | 60 hz |
Anslutningar
| Antal HDMI-portar | 1 |
| DVI-port | Nej |
| VGA (D-Sub) ingångsportar | 1 |
| USB-port | Ja |
| Antal USB-portar | 1 |
| PC-ljud in | Ja |
Audio
| Inbyggda högtalare | Ja |
| Antal inbyggda högtalare | 2 |
| Uteffekt (RMS) | 3 W |
Design
| Produktdesign | Totem design |
| Placeringar som kan användas | inomhus |
| Produktens färg | Svart |
| VESA-fäste | Ja |
| Gränsssnitt för panelmontering | 100 x 100 mm |
Prestanda
| Inbyggd TV mottagare | Nej |
| Skärmgränssnitt (OSD) | Ja |
| Antal OSD språk | 8 |
| Drifttid (timmar/dagar) | 24/7 |
| Internationellt skydd (IP) kod | IP65 |
| HDCP | Nej |
Strömtillförsel
| Strömförbrukning (vanlig) | 13,94 W |
| Strömförbrukning i vänteläge | 0,5 W |
| Strömförbrukning i avslaget läge | 0,3 W |
| Energieffektivitetsklass (SDR) | F |
| Energieffektivitetsklass (HDR) | Ej tillgänglig |
| Energiförbrukning (SDR) per 1 000 timmar | 20 kWh |
| Extern strömadapter | Ja |
| Energieffektivitetsskalning | A till G |
Datorsystem
| Datorsystem | Nej |
| Inbyggd processor | Nej |
Vikt & dimension
| Skärmbredd | 526,8 mm |
| Visa djupet | 44 mm |
| Visa höjd | 324,6 mm |
| Visa vikt | 5,1 kg |
Förpackning
| Förpackningens bredd | 603 mm |
| Låddjup | 88 mm |
| Förpackningens höjd | 415 mm |
| Vikt inkl. förpackning | 6,3 kg |
Förpackningens innehåll
| Kabel inkluderad | AC, HDMI, USB |
| Garantisedel | Ja |
Certifikat
| Certifiering | CE |
Nätverk
| Nätverksansluten (Ethernet) | Nej |
| Wi-Fi | Nej |
Logistikdata
| Harmonized System (HS)-kod | 85285210 |
Tekniska detaljer
| Certifikat för överensstämmelse | RoHS |
| Hållbarhetscertifiering | RoHS |
Övrigt
| Glasskydd | Ja |
| Nätaggregatstyp | Extern |
| Snabbstartsguide | Ja |