Produktnummer: USW-ULTRA-210W
Artikelnummer: F24734056
Ubiquiti UniFi Switch Ultra 210W
Tillverkare: Ubiquiti
Produktnummer: USW-ULTRA-210W
Artikelnummer: F24734056
Finns i lager hos leverantör - leveranstid: 4-9 arbetsdagar
(2.364,80 exkl. moms)
(2.364,80 exkl. moms)
Tillverkare: Ubiquiti
Produktnummer: USW-ULTRA-210W
Ubiquiti UniFi Switch Ultra 8-portar - Kraftfull och smidig nätverkslösning!
Management features
Switch typ hanterad
Switch-lager L2
Anslutningar
Antal grundläggande RJ-45 Ethernet-portar 8
Typ av grundläggande RJ-45 Ethernet-portar Gigabit Ethernet (10/100/1000)
Strömanslutning DC-in-uttag
Nätverk
10G stöd Nej
Portspegling Ja
Broadcast Storm-kontroll Ja
Flödeskontroll Ja
Data transmission
Switch kapacitet 16 Gbit/s
Genomströmning 8 Gbit/s
Jumbo Frames stöd Ja
Multicast-funktioner
Multicast-stöd Ja
Design
Rackmontering Nej
Produktens färg Vit
Material, hölje Polykarbonat
Återställningsknapp Ja
LED-indikatorer Aktivitet, Länk, PoE, Status
Monteringsbar på väggen Ja
Strömtillförsel
Strömkälla DC/PoE
Strömförsörjning ingår Ja
Antal strömförsörjningsaggregat Ja
Likströmsdriftspänning 44 - 57 V
Ingående ström 3.9 A
Strömförbrukning (max) 9 W
Power over Ethernet (PoE)
Strömförsörjning via Ethernet (PoE) stöd Ja
Power over Ethernet (PoE)-portar kvantitet 7
Antal Power over Ethernet 4PPoE (PoE++)-portar Ja
Total Power over Ethernet (PoE)-budget 202 W
Miljökrav
Temperatur vid drift -20 - 60 ° C
Intervall för relativ operativ luftfuktighet 10 - 90%
Vikt & dimension
Bredd 203 mm
Djup 76 mm
Höjd 33 mm