Produktnummer: CMSA16GX3M2A1333C9
EAN: 843591014755
Artikelnummer: 256118
CORSAIR Mac Memory &#45 16GB:2x8GB &#45 DDR3 RAM &#45 1333MHz
Tillverkare: Corsair
EAN: 843591014755
Artikelnummer: 256118
Ej i lager, förväntad leverans vid beställning 21/05-2026
(7.480,80 exkl. moms)
(7.480,80 exkl. moms)
Tillverkare: Corsair
CORSAIR Mac-minne – DDR3 – sats – 16 GB: 2 x 8 GB – SO DIMM 204-pin – 1333 MHz/PC3-10600 – ej buffrad
CORSAIRs Mac-minne kommer i en sats på 16 GB med två moduler på 8 GB vardera. Den är utrustad med SO DIMM 204-pin och 1333 MHz/PC3-10600, vilket ger dig möjlighet att köra flera program samtidigt utan att behöva oroa dig för en långsam dator.
Uppgradera din Mac-dator idag med CORSAIR Mac-minne!
Egenskaper
Buffrad minnestyp Registered (buffered)
CAS-latens 9
Internminne 16 GB
Minneslayout (moduler x storlek) 2 x 8 GB
Typ av internminne DDR3
Minne klockhastighet 1333 MHz
Komponent för Bärbar dator
Minnets formfaktor 204-pin SO-DIMM
ECC Nej
Minneskanaler Dubbla kanaler
Minnesspänning 1.5 V
Blyöverdrag Guld
Mac-operativsystem som stöds Ja
Vikt & dimension
Vikt 399 g
Förpackning
Vikt inkl. förpackning 553 g
Logistikdata
Harmonized System (HS)-kod 84733020
Övrigt
Förpackningsstorlek (B x D x H) 196,8 x 441,3 x 215,9 mm; 181,1 x 330,2 x 50,8 mm