Produktnummer: CMSA8GX3M1A1333C9
EAN: 843591014762
Artikelnummer: 256117
CORSAIR Mac Memory &#45 8GB &#45 DDR3 RAM &#45 1333MHz
Tillverkare: Corsair
EAN: 843591014762
Artikelnummer: 256117
Ej i lager, förväntad leverans vid beställning 23/05-2026
(7.719,20 exkl. moms)
(7.719,20 exkl. moms)
Tillverkare: Corsair
CORSAIR Mac Memory - DDR3 - modul - 8 GB - SO DIMM 204-pin - 1333 MHz / PC3-10600 - ej buffrad
Behöver datorn lite extra styrka? Öka datorns prestanda och förbättra rörligheten med denna högkvalitativa CORSAIR Mac Memory - DDR3 - modul - 8 GB - SO DIMM 204-pin - 1333 MHz / PC3-10600 - ej buffrad.
Denna CORSAIR Mac Memory - DDR3 - modul - 8 GB - SO DIMM 204-pin - 1333 MHz / PC3-10600 - ej buffrad är speciellt utformad för att fungera smidigt på Mac-datorer. Med en hastighet på 1333 MHz / PC3-10600, kommer denna minnesmodul att ge din dator den extra kraft som behövs för att driva både grundläggande och mer krävande applikationer.
Sätt din dator i förarsätet med denna högkvalitativa minnesmodul. Förbättra datorminnet med 8 GB och njut av oöverträffad prestanda och hastighet. Du kommer att bli förvånad över hur snabbt din dator kan köra efter installationen av CORSAIR Mac Memory - DDR3 - modul - 8 GB - SO DIMM 204-pin - 1333 MHz / PC3-10600 - ej buffrad.
Investera i CORSAIR Mac Memory - DDR3 - modul - 8 GB - SO DIMM 204-pin - 1333 MHz / PC3-10600 - ej buffrad för din Mac-dator idag!
Egenskaper
Buffrad minnestyp Registered (buffered)
CAS-latens 9
Internminne 8 GB
Minneslayout (moduler x storlek) 1 x 8 GB
Typ av internminne DDR3
Minne klockhastighet 1333 MHz
Komponent för Bärbar dator
Minnets formfaktor 204-pin SO-DIMM
ECC Nej
Minnesspänning 1.5 V
Blyöverdrag Guld
Mac-operativsystem som stöds Ja
Vikt & dimension
Vikt 399 g
Förpackning
Vikt inkl. förpackning 553 g
Förpackningstyp SO-DIMM
Logistikdata
Harmonized System (HS)-kod 84733020
Övrigt
Antal i förpackning 10 styck
Vikt (imperial) 0.88 lbs
Mac-kompatibel Ja
Förpackningsstorlek (B x D x H) 196,8 x 441,3 x 215,9 mm; 181,1 x 330,2 x 50,8 mm