Produktnummer: PSD38G16002S
EAN: 0815530013273
Artikelnummer: F1558445
Patriot Signature Line &#45 8GB &#45 DDR3 RAM &#45 800MHz
Tillverkare: Patriot Memory
Produktnummer: PSD38G16002S
EAN: 0815530013273
Artikelnummer: F1558445
Finns i lager hos leverantör - leveranstid: 13-14 arbetsdagar
(623,20 exkl. moms)
(623,20 exkl. moms)
Tillverkare: Patriot Memory
Produktnummer: PSD38G16002S
Patriot Signature Line DDR3-modul på 8 GB för ökad prestanda
Patriot Signature Line DDR3-modul på 8 GB är lösningen för dig som vill få snabbare och effektivare prestanda på din dator. Minnet har en hög klockfrekvens på 1600 MHz och är kompatibelt med SO DIMM 204-PIN. Det är det perfekta valet för stationära datorer eller bärbara datorer som behöver uppgraderas.
Uppgradera din dator snabbt och enkelt med Patriot Signature Line DDR3-modul på 8 GB idag!
Egenskaper
Buffrad minnestyp Unregistered (unbuffered)
CAS-latens 11
Internminne 8 GB
Minneslayout (moduler x storlek) 1 x 8 GB
Typ av internminne DDR3
Minne klockhastighet 1600 MHz
Komponent för Bärbar dator
Minnets formfaktor 204-pin SO-DIMM
ECC Nej
Minne rankning 2
Minnesspänning 1.5 V
SPD-profil Ja
Certifiering RoHS, JEDEC
Vikt & dimension
Bredd 67 mm
Djup 3.9 mm
Höjd 30 mm
Vikt 9.5 kg
Förpackning
Vikt inkl. förpackning 18.5 kg
Logistikdata
Harmonized System (HS)-kod 84733020
Övrigt
Produktstorlek (BxDxH) 67 x 3,9 x 30 mm