HyperX Cloud II
headset
Prestanda
| Produkttyp | Headset; Headset |
| Bärstil | Huvudband; Huvudband |
| Rekommenderad användning | Spela; Spela |
| Headset-typ | Binaural; Binaural |
| Produktens färg | Svart; Svart |
| Färgnamn | Black |
| Virtuellt surroundljud | Ja; Ja |
| Ursprungsland | Kina |
Anslutningar
| Anslutningsteknologi | Kabel & Trådlös; Kabel & Trådlös |
| 3,5 mm kontakt | Ja; Ja |
| USB-anslutning | Ja; Ja |
| Frekvensband | 2.4 GHz; 2,4 GHz |
| Täckning, trådlös router | 20 m; 20 m |
Hörlurar
| Typ av örondel | Omslutande |
| Akustiskt system | Stängd |
| Hörlurarnas frekvens | 10 - 21000 hz; 10 - 21000 hz |
| Impedans | 60 Ω; 60 Ω |
| Hörlurarkänslighet | 100 dB; 100 dB |
| Drivenhet | 5,3 cm; 5,3 cm |
| Driver-typ | Dynamisk; Dynamisk |
| Brusreducerande | Ja |
| Typ av ljudreducering | Aktiv |
| Total harmonisk distorsion (THD) | 2%; 2% |
Mikrofon
| Mikrofontyp | Bommikrofon; Bommikrofon |
| Mikrofon känslighet (utnivå) | -17,2 dB; -17,2 dB |
| Mikrofon, riktning | Dubbelriktad mikrofon; Dubbelriktad mikrofon |
Batteri
| Uppspelningstid | 80 h; 80 h |
| Laddningstid | 4,5 h; 4,5 h |
Vikt & dimension
| Vikt | 293 g; 293 g |
Förpackningens innehåll
| AC-adapter inkluderad | Nej; Nej |
| Innehåll i lådan | Trådlöst gaming-headset, USB-adapter, USB-laddningskabel, delbar mikrofon |
Strömtillförsel
| Laddningseffekt som krävs (min) | 3 W; 15 W; 3 W; 15 W |
Övrigt
| UNSPSC-kod | 52161514 |