Kingston ValueRAM - 32GB - DDR4 RAM - 1600MHz
DIMM 288-pin - Icke ECC - CL22
Egenskaper
| CAS-latens | 22 |
| Internminne | 32 GB |
| Minneslayout (moduler x storlek) | 1 x 32 GB |
| Typ av internminne | DDR4 |
| Dataöverföringshastighet | 3200 MT/s |
| Komponent för | PC/server |
| Minnets formfaktor | 288-pin DIMM |
| ECC | Nej |
| Minne rankning | 2 |
| Minnesspänning | 1.2 V |
| Radcykeltid (tRC) | 45,75 ns |
| Återskrivningsradcykeltid (tRFC) | 350 ns |
| Aktiv radtid (tRAS) | 32 ns |
| Programmeringsspänning (VPP) | 2,5 V |
| Ursprungsland | Taiwan |
| Blyöverdrag | Guld |
| JEDEC-standard | Ja |
Miljökrav
| Temperatur vid drift | 0 - 85 ° C |
| Temperaturintervall (förvaring) | -55 - 100 ° C |
Tekniska detaljer
| Certifikat för överensstämmelse | RoHS |
Hållbarhet
| Innehåller inte | halogen |
Vikt & dimension
| Bredd | 133,3 mm |
| Höjd | 31,2 mm |
Logistikdata
| Harmonized System (HS)-kod | 84733020 |