EIZO 61.0cm (24") EV2410R-BK 16:10 DVI+HDMI+DP+USB black
Tillverkare: Eizo
Produktnummer: EV2410R-BK
EAN: 4995047069799
Artikelnummer: F25304549
Tillverkare: Eizo
Produktnummer: EV2410R-BK
EAN: 4995047069799
Artikelnummer: F25304549
Finns i lager hos leverantör - leveranstid: 13-14 arbetsdagar
(3.539,20 exkl. moms)
(3.539,20 exkl. moms)
Produktnummer: EV2410R-BK
Förbättra din arbetsplats med EIZO 61.0cm skärm
Display
Skärm diagonal 61,2 cm (24.1")
Upplösning 1920 x 1200 pixlar
HD-typ WUXGA
Native bildförhållande 16:10
Skärmtyp LCD
Paneltyp IPS
LED-bakgrundsbelysning Ja
Typ av bakgrundsbelysning W-LED
Pekskärm Nej
Ljusstyrka (normal) 350 cd/m²
Svarstid (medel) 5 ms
Responstidens mätningstyp GTG (Gray to Gray)
Anti-glare skärm Ja
Skärmform Platt
Kontrastförhållande (medel) 1300:1
Max uppdateringsfrekvens 60 hz
Betraktningsvinkel (horisontell) 178°
Synfältsvinkel (vertikal) 178°
Antal färger 16,7 miljoner färger
Bildpunktavstånd 0,27 x 0,27 mm
Pixeltäthet 94 ppi
Horisontellt sökområde 31 - 76 kHz
Vertikalt sökområde 59 - 61 hz
Bildstorlek horisontalt 51,8 cm
Bildstorlek vertikalt 32,4 cm
Diagonal skärmstorlek 61,1 cm
Färgområdesstandard sRGB
Prestanda
NVIDIA G-SYNC Nej
AMD FreeSync Nej
Komponent-video-sync Separate sync
Flimmerfriteknik Ja
Låg blåljus-teknik Ja
Multimedia
Antal talare 2
Uteffekt (RMS) 2 W
Inbyggda högtalare Ja
Inbyggd kamera Nej
Design
Positionering på marknaden Kontor
Produktens färg Svart
Fötter färg Svart
Anslutningar
Inbyggd USB-hubb Ja
USB-hubbversion 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1)
Typ av USB-port uppströms USB Typ B
Antal portar uppströms Ja
Antal USB typ B-portar uppströms Ja
Antal USB typ A-portar nedströms 4
Kvalitet på VGA (D-Sub) porten Ja
DVI-port Ja
Antal DVI-D anslutningar Ja
HDMI Ja
Antal HDMI-portar Ja
Antal Displayportar Ja
Hörlursutgång Ja
Hörlursutgångar Ja
Hörlursanslutning 3,5 mm
HDCP Ja
HDCP-version 1.4
Ergonomi
VESA-fäste Ja
Gränsssnitt för panelmontering 100 x 100 mm
Produktvikt (oz) Ja
Höjdjustering Ja
Justerbar höjd (max) 13 cm
Svängarm Ja
Pivot vinkel -90 - 90°
Svängbara Ja
Hållare 0 - 344°
Lutningsjustering Ja
Lutningsvinkel -5 - 35°
Skärmgränssnitt (OSD) Ja
OSD-språk Tyska, Engelska, Spanska, Franska, Italienska
Strömtillförsel
Energieffektivitetsklass (SDR) B
Energieffektivitetsklass (HDR) Ej tillgänglig
Energiförbrukning (SDR) per 1 000 timmar 8 kWh
Strömförbrukning (vanlig) 8 W
Strömförbrukning i vänteläge 0,5 W
Strömförbrukning (max) 54 W
Strömförbrukning i avslaget läge Nej
AC-inspänning 100 - 240 V
Växelström Frekvens 50/60 hz
Energieffektivitetsskalning A till G
EPREL-kod (Europeisk databas för energimärkta produkter) 2228479
Miljökrav
Temperatur vid drift 5 - 35 ° C
Temperaturintervall (förvaring) -20 - 60 ° C
Intervall för relativ operativ luftfuktighet 20 - 80%
Fuktighet (förvaring) 10 - 90%
Vikt & dimension
Bredd (med stativ) 531 mm
Djup (med stativ) 233 mm
Höjd (med stativ) 358,4 mm
Vikt (med stativ) 6 kg
Bredd (utan stativ) 531 mm
Djup (utan stativ) 57 mm
Höjd (utan stativ) 345,2 mm