Produktnummer: LS27D406GAUXEN
EAN: 8806095803098
Artikelnummer: F25152557
Samsung S27D406GAU skärm &#45 LED-bakgrundsbelysning &#45 27" &#45 IPS &#45 5ms
Tillverkare: SAMSUNG
Produktnummer: LS27D406GAUXEN
EAN: 8806095803098
Artikelnummer: F25152557
Finns i lager hos leverantör - leveranstid: 13-14 arbetsdagar
(1.527,20 exkl. moms)
(1.527,20 exkl. moms)
Tillverkare: SAMSUNG
Produktnummer: LS27D406GAUXEN
Samsung S27D406GAU skärm med LED-bakgrundsbelysning
Med en imponerande uppdateringsfrekvens på 100Hz, kan du glömma suddiga bilder och uppleva smidiga och flytande övergångar i allt du gör. Oavsett om du spelar de senaste spelen eller tittar på din favoritfilm, ger denna skärm en otrolig visuell upplevelse varje gång.
Display
Skärm diagonal 68,6 cm (27")
Upplösning 1920 x 1080 pixlar
HD-typ Full HD
Native bildförhållande 16:9
Skärmtyp LCD
Paneltyp IPS
Pekskärm Nej
Ljusstyrka (normal) 250 cd/m²
Skärmens ljusstyrka (min) 200 cd/m²
Svarstid (medel) 5 ms
Responstidens mätningstyp GTG (Gray to Gray)
Skärmform Platt
Kontrastförhållande (medel) 1000:1
Benämning av dynamiskt kontrastförhållande Mega Kontrast
Max uppdateringsfrekvens 100 hz
Betraktningsvinkel (horisontell) 178°
Synfältsvinkel (vertikal) 178°
Antal färger 16,7 miljoner färger
Bildstorlek horisontalt 59,8 cm
Bildstorlek vertikalt 33,6 cm
Diagonal skärmstorlek 68 cm
NTSC-täckning (typisk) 72%
Prestanda
NVIDIA G-SYNC Nej
AMD FreeSync Nej
Flimmerfriteknik Ja
Multimedia
Antal talare Ja
Uteffekt (RMS) Ja
Inbyggda högtalare Ja
Inbyggd kamera Nej
Design
Positionering på marknaden Business
Produktens färg Svart
Fötter färg Svart
Anslutningar
Inbyggd USB-hubb Ja
USB-hubbversion 2.0
Antal USB typ B-portar uppströms Ja
Antal USB typ A-portar nedströms 2
HDMI Ja
Antal HDMI-portar 2
HDMI-version 1.4
Antal Displayportar Ja
DisplayPort-version 1.2
Hörlursutgång Ja
Ergonomi
VESA-fäste Ja
Gränsssnitt för panelmontering 100 x 100 mm
Höjdjustering Ja
Justerbar höjd (max) 10,5 cm
Svängarm Ja
Pivot vinkel -92 - 92°
Svängbara Ja
Hållare -45 - 45°
Lutningsjustering Ja
Lutningsvinkel -3 - 25°
Strömtillförsel
Energieffektivitetsklass (SDR) C
Energieffektivitetsklass (HDR) Ej tillgänglig
Energiförbrukning (SDR) per 1 000 timmar 14 kWh
Strömförbrukning (vanlig) 14 W
Strömförbrukning i vänteläge 0,5 W
Strömförbrukning (max) 50 W
Strömförbrukning i avslaget läge 0,3 W
AC-inspänning 100 - 240 V
Nätaggregatstyp Intern
Energieffektivitetsskalning A till G
Miljökrav
Temperatur vid drift 10 - 40 ° C
Intervall för relativ operativ luftfuktighet 10 - 80%
Vikt & dimension
Bredd (med stativ) 612,7 mm
Djup (med stativ) 219 mm
Höjd (med stativ) 538,3 mm
Vikt (med stativ) 4 kg
Bredd (utan stativ) 612,7 mm
Djup (utan stativ) 39,8 mm
Höjd (utan stativ) 360,9 mm
Vikt (utan stativ) 2,7 kg
Förpackning
Typ av stativ HAS-stativ
Förpackningens bredd 655 mm
Låddjup 488 mm
Förpackningens höjd 109 mm