Produktnummer: LS49DG950SUXEN
EAN: 8806095693385
Artikelnummer: F25122126
Samsung Odyssey OLED G9 S49DG950SU skärm &#45 49" &#45 AMD FreeSync Premium Pro &#45 0,03ms
EU Energy Class G
EU Energy Label
Datablad
Tillverkare: SAMSUNG
Produktnummer: LS49DG950SUXEN
EAN: 8806095693385
Artikelnummer: F25122126
Ej i lager, förväntad leverans vid beställning 23/05-2026
(13.451,20 exkl. moms)
(13.451,20 exkl. moms)
Tillverkare: SAMSUNG
Produktnummer: LS49DG950SUXEN
Förundras av enastående visuell kvalitet med Samsung Odyssey OLED G9 S49DG950SU skärm! Upplev en smidig och responsiv spelupplevelse tack vare den snabba 0,03 ms responstiden och Dual Quad HD-upplösningen på 5120x1440. Med en imponerande uppdateringsfrekvens på 240Hz och AMD FreeSync Premium Pro-teknik, kommer du att njuta av en flytande och skarp bild utan några störande skärmtearingar.
Display
Skärm diagonal 124,5 cm (49")
Upplösning 5120 x 1440 pixlar
HD-typ Dual QHD
Native bildförhållande 32:9
Skärmtyp OLED
Paneltyp OLED
Pekskärm Nej
Ljusstyrka (normal) 250 cd/m²
Skärmens ljusstyrka (min) 200 cd/m²
Svarstid (medel) 0,03 ms
Anti-glare skärm Ja
Skärmform Konkav skärm
Bildskärmens krökning 1800R
Kontrastförhållande (medel) 1000000:1
Max uppdateringsfrekvens 240 hz
Betraktningsvinkel (horisontell) 178°
Synfältsvinkel (vertikal) 178°
Antal färger 1 miljarder färger
Bildstorlek horisontalt 119,7 cm
Bildstorlek vertikalt 33,9 cm
Diagonal skärmstorlek 124 cm
HDR-stöd Ja
Färgområdesstandard DCI-P3
Färgomfång 99%
Quantum dot-färgteknik Ja
Prestanda
NVIDIA G-SYNC Nej
AMD FreeSync Ja
Typ av AMD FreeSync FreeSync Premium Pro
Flimmerfriteknik Ja
Installerat operativsystem Tizen
Multimedia
Uteffekt (RMS) 10 W
Inbyggda högtalare Ja
Inbyggd kamera Nej
Adaptive Sound Pro Ja
Design
Positionering på marknaden Smart
Produktens färg Silver
Fötter färg Svart, Silver
Anslutningar
Inbyggd USB-hubb Ja
Antal USB typ C-portar uppströms Ja
Antal USB typ C-portar nedströms 2
HDMI Ja
Antal HDMI-portar Ja
HDMI-version 2.1
Antal micro HDMI-portar Ja
Antal Displayportar Ja
DisplayPort-version 1.4
Hörlursutgång Nej
Nätverk
Wi-Fi Ja
Wi-Fi-standarder Wi-Fi 5 (802.11ac)
Bluetooth Ja
Bluetooth-version 5.0
Ergonomi
VESA-fäste Ja
Gränsssnitt för panelmontering 100 x 100 mm
Höjdjustering Ja
Justerbar höjd (max) 12 cm
Lutningsjustering Ja
Lutningsvinkel -2 - 15°
Strömtillförsel
Energieffektivitetsklass (SDR) G
Energieffektivitetsklass (HDR) G
Energiförbrukning (SDR) per 1 000 timmar 70 kWh
Energiförbrukning (HDR) per 1 000 timmar 86 kWh
Strömförbrukning (vanlig) 70 W
Strömförbrukning i vänteläge 0,5 W
AC-inspänning 100 - 230 V
Växelström Frekvens 50/60 hz
Nätaggregatstyp Extern
Energieffektivitetsskalning A till G
Miljökrav
Temperatur vid drift 10 - 40 ° C
Temperaturintervall (förvaring) 10 - 80 ° C
Vikt & dimension
Bredd (med stativ) 1194,7 mm
Djup (med stativ) 236,9 mm
Höjd (med stativ) 529,3 mm
Vikt (med stativ) 12,9 kg
Bredd (utan stativ) 1194,7 mm
Djup (utan stativ) 180,8 mm
Höjd (utan stativ) 365 mm
Vikt (utan stativ) 9,2 kg
Förpackning
Typ av stativ HAS-stativ
Förpackningens bredd 1352 mm
Låddjup 474 mm
Förpackningens höjd 240 mm