Produktnummer: LH98BEDHLGUXEN
EAN: 8806097001713
Artikelnummer: F25136215
Samsung BE98D-H BED-H Series
Samsung BE98D-H BED-H Series
EU Energy Class F
EU Energy Label
Datablad
Tillverkare: SAMSUNG
Produktnummer: LH98BEDHLGUXEN
EAN: 8806097001713
Artikelnummer: F25136215
Finns i lager hos leverantör - leveranstid: 4-9 arbetsdagar
(28.231,20 exkl. moms)
(28.231,20 exkl. moms)
Tillverkare: SAMSUNG
Produktnummer: LH98BEDHLGUXEN
Maximal synlighet för professionell digital skyltning
4K Crystal UHD-upplösning på 247,7 cm
  • 3840 x 2160 pixlar ger hög detaljrikedom för professionellt innehåll
  • HDR10 Plus och Filmmaker Mode optimerar kontrast och färgåtergivning
  • Crystal Processor 4K skalar upp material till 4K för bättre bildkvalitet
  • Motion Xcelerator minskar oskärpa vid rörelse i videosekvenser
  • 3 Bezel-less design maximerar den synliga ytan och ger ett modernt intryck
  • Tizen-operativsystem möjliggör smidig drift av digital skyltning
  • Bluetooth 5.2 och WiFi 5 ger flexibla anslutningsmöjligheter utan kablar
Installation och kompatibilitet
Skärmen kan monteras på vägg eller placeras på det medföljande benstativet. För ljudåtergivning finns inbyggda högtalare med 20 W effekt och stöd för eARC. Anslutningar sker via Ethernet LAN, WiFi eller Bluetooth för nätverksbaserat innehåll. Den är kompatibel med moderna digitala skyltningssystem tack vare det integrerade operativsystemet. Enheten är anpassad för professionella miljöer där långvarig drift krävs. I paketet ingår skärmen med tillhörande stativ för snabb driftsättning.
Display
Skärm diagonal 2,49 m (98")
Skärmtyp LED
Upplösning 3840 x 2160 pixlar
HD-typ 4K Ultra HD
Pekskärm Nej
Native bildförhållande 16:9
Diagonal skärmstorlek 247,7 cm
Rörelse-interpoleringsteknik Motion Xcelerator
HDR-teknik (High Dynamic Range) Filmmaker Mode, High Dynamic Range 10+ (HDR10 Plus)
HDR-stöd Ja
Anslutningar
Antal HDMI-portar 3
USB-port Ja
Antal USB-portar 2
Antal LAN (RJ-45) anslutningar Ja
RF-ingång 3
Ljudreturkanal (ARC) Ja
Audio
Inbyggda högtalare Ja
Uteffekt (RMS) 20 W
Förstärkt returkanal för audio (eARC) Ja
Ljudutgångskanaler 2.0 kanaler
Design
Produktdesign Platt skärm för digital skyltning
Placeringar som kan användas inomhus
Produktens färg Svart
Skärmform Platt
Typ av metallring 3 Bezel-less
Typ av stativ Benstativ
Prestanda
Ändamål Kommersiellt
Inbyggd TV mottagare Ja
Digitalt signalformatsystem DVB-C, DVB-S2, DVB-T2
Drifttid (timmar/dagar) 16/7
Ljudspegling Ja
Webbläsare Ja
Strömtillförsel
Strömförbrukning (vanlig) 178 W
Strömförbrukning i vänteläge 0,5 W
Energieffektivitetsklass (SDR) F
Energieffektivitetsklass (HDR) G
Energiförbrukning (SDR) per 1 000 timmar 178 kWh
Energiförbrukning (HDR) per 1 000 timmar 498 kWh
Energieffektivitetsskalning A till G
Datorsystem
Inbyggd processor Ja
Installerat operativsystem Tizen
Vikt & dimension
Skärmbredd 2181,1 mm
Visa djupet 63,5 mm
Visa höjd 1244,1 mm
Visa vikt 51,8 kg
Förpackning
Förpackningens bredd 2369 mm
Låddjup 275 mm
Förpackningens höjd 1404 mm