Produktnummer: LS34DG850SUXEN
EAN: 8806095688060
Artikelnummer: F25056733
Samsung Odyssey OLED G8 S34DG850SU skärm &#45 34" &#45 AMD FreeSync Premium Pro &#45 0,03ms
EU Energy Class G
EU Energy Label
Datablad
Tillverkare: SAMSUNG
Produktnummer: LS34DG850SUXEN
EAN: 8806095688060
Artikelnummer: F25056733
Finns i lager hos leverantör - leveranstid: 4-9 arbetsdagar
(6.920,80 exkl. moms)
(6.920,80 exkl. moms)
Tillverkare: SAMSUNG
Produktnummer: LS34DG850SUXEN
Samsung Odyssey OLED G8 S34DG850SU skärm ger dig en episk spelprestanda. Upplev fängslande visuella upplevelser med ultravass bildkvalitet och en supersnabb uppdateringsfrekvens på 175Hz. Med AMD FreeSync Premium Pro-teknologi får du en smidig och flytande spelupplevelse utan hackiga bilder eller skärmtearing.
Display
Skärm diagonal 86,4 cm (34")
Upplösning 3440 x 1440 pixlar
HD-typ UltraWide Quad HD
Native bildförhållande 21:9
Skärmtyp OLED
Paneltyp OLED
LED-bakgrundsbelysning Nej
Pekskärm Nej
Ljusstyrka (normal) 250 cd/m²
Svarstid (medel) 0,03 ms
Responstidens mätningstyp GTG (Gray to Gray)
Skärmform Konkav skärm
Bildskärmens krökning 1800R
Kontrastförhållande (medel) 1000000:1
Max uppdateringsfrekvens 175 hz
Betraktningsvinkel (horisontell) 178°
Synfältsvinkel (vertikal) 178°
Antal färger 1 miljarder färger
Bildstorlek horisontalt 80 cm
Bildstorlek vertikalt 33,7 cm
HDR-stöd Ja
HDR-teknik (High Dynamic Range) High Dynamic Range 10 (HDR10), High Dynamic Range 10+ (HDR10 Plus)
Färgområdesstandard DCI-P3
Färgomfång 99%
Quantum dot-färgteknik Ja
Prestanda
NVIDIA G-SYNC Nej
AMD FreeSync Ja
Typ av AMD FreeSync FreeSync Premium Pro
Flimmerfriteknik Ja
Installerat operativsystem Tizen
Multimedia
Uteffekt (RMS) 10 W
Inbyggda högtalare Ja
Inbyggd mikrofon Nej
Inbyggd kamera Nej
Adaptive Sound Pro Ja
Design
Positionering på marknaden Spela
Produktens färg Silver
Fötter färg Silver
Anslutningar
Inbyggd USB-hubb Ja
USB-hubbversion 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1)
Antal USB typ B-portar uppströms Ja
Antal USB typ A-portar nedströms 2
HDMI Ja
Antal HDMI-portar 2
HDMI-version 2.1
Antal Displayportar Ja
DisplayPort-version 1.4
Hörlursutgång Nej
Nätverk
Wi-Fi Ja
Wi-Fi-standarder Wi-Fi 5 (802.11ac)
Bluetooth Ja
Bluetooth-version 5.2
Nätverksansluten (Ethernet) Nej
Ergonomi
VESA-fäste Ja
Gränsssnitt för panelmontering 100 x 100 mm
Höjdjustering Ja
Justerbar höjd (max) 12 cm
Svängarm Ja
Pivot vinkel -3 - 3°
Lutningsjustering Ja
Lutningsvinkel -2 - 20°
Skärmgränssnitt (OSD) Nej
Strömtillförsel
Energieffektivitetsklass (SDR) G
Energieffektivitetsklass (HDR) G
Energiförbrukning (SDR) per 1 000 timmar 42 kWh
Energiförbrukning (HDR) per 1 000 timmar 48 kWh
Strömförbrukning (vanlig) 42 W
Strömförbrukning i vänteläge 0,5 W
Strömförbrukning (max) 180 W
AC-inspänning 100 - 240 V
Växelström Frekvens 50/60 hz
Nätaggregatstyp Extern
Temperatur vid drift 10 - 40 ° C
Intervall för relativ operativ luftfuktighet 10 - 80%
Vikt & dimension
Bredd (med stativ) 813,6 mm
Djup (med stativ) 192,8 mm
Höjd (med stativ) 522,3 mm
Vikt (med stativ) 7,5 kg
Bredd (utan stativ) 813,6 mm
Djup (utan stativ) 128,1 mm
Höjd (utan stativ) 363,5 mm
Vikt (utan stativ) 5,5 kg
Förpackning
Typ av stativ HAS-stativ
Förpackningens bredd 948 mm
Låddjup 456 mm
Förpackningens höjd 185 mm