Produktnummer: LS27F612EAUXEN
EAN: 8806095896199
Artikelnummer: F25323920
Samsung ViewFinity S6 S27F612EAU skärm &#45 LED-bakgrundsbelysning &#45 27" &#45 IPS &#45 5ms
EU Energy Class F
EU Energy Label
Datablad
Tillverkare: SAMSUNG
Produktnummer: LS27F612EAUXEN
EAN: 8806095896199
Artikelnummer: F25323920
Finns i lager - skickas samma vardag vid beställning före kl. 16.00
(2.286,40 exkl. moms)
(2.286,40 exkl. moms)
Tillverkare: SAMSUNG
Produktnummer: LS27F612EAUXEN
Samsung ViewFinity S6 S27F612EAU skärm i 27 tum med LED-bakgrundsbelysning är ett perfekt val för din arbetsplats eller hemmakontor. Med en imponerande QHD-upplösning på 2560x1440 vid 100Hz ger denna skärm en klar och skarp bildkvalitet som gör att dina projekt och filmer poppar ut från skärmen.
Display
Skärm diagonal 68,6 cm (27")
Upplösning 2560 x 1440 pixlar
HD-typ Quad HD
Native bildförhållande 16:9
Skärmtyp LCD
Paneltyp IPS
Pekskärm Nej
Ljusstyrka (normal) 300 cd/m²
Svarstid (medel) 5 ms
Responstidens mätningstyp GTG (Gray to Gray)
Skärmform Platt
Kontrastförhållande (medel) 1000:1
Benämning av dynamiskt kontrastförhållande Mega Kontrast
Max uppdateringsfrekvens 100 hz
Antal färger 16,7 miljoner färger
Bildstorlek horisontalt 59,7 cm
Bildstorlek vertikalt 33,6 cm
Diagonal skärmstorlek 68 cm
Färgområdesstandard NTSC, sRGB
Färgomfång 0,83%
sRGB-täckning (typisk) 0,99%
Prestanda
NVIDIA G-SYNC Nej
AMD FreeSync Nej
Design
Positionering på marknaden Grafisk formgivning
Produktens färg Svart
Material, hölje Återvunnen plast
Främre infattning Svart
Fötter färg Svart
Anslutningar
Inbyggd USB-hubb Nej
HDMI Ja
Antal HDMI-portar 2
HDMI-version 2.0
Antal Displayportar Ja
DisplayPort-version 1.2
Hörlursutgång Ja
Hörlursutgångar Ja
HDCP Ja
HDCP-version 2.2
Serviceport Ja
Typ av serviceport USB Type-A
Ergonomi
VESA-fäste Ja
Gränsssnitt för panelmontering 100 x 100 mm
Höjdjustering Ja
Justerbar höjd (max) 13,5 cm
Svängarm Ja
Pivot vinkel -92 - 92°
Svängbara Ja
Hållare -45 - 45°
Lutningsjustering Ja
Lutningsvinkel -4 - 24°
LED-indikatorer Ja
Strömtillförsel
Energieffektivitetsklass (SDR) F
Energieffektivitetsklass (HDR) Ej tillgänglig
Energiförbrukning (SDR) per 1 000 timmar 22 kWh
Strömförbrukning (vanlig) 22,4 W
Strömförbrukning i vänteläge 0,5 W
Strömförbrukning (max) 35 W
Strömförbrukning i avslaget läge 0,3 W
AC-inspänning 100 - 240 V
Nätaggregatstyp Extern
Temperatur vid drift 10 - 40 ° C
Intervall för relativ operativ luftfuktighet 10 - 80%
Vikt & dimension
Bredd (med stativ) 616,2 mm
Djup (med stativ) 192,9 mm
Höjd (med stativ) 538,5 mm
Vikt (med stativ) 5,4 kg
Bredd (utan stativ) 616,2 mm
Djup (utan stativ) 45,4 mm
Höjd (utan stativ) 367,7 mm
Vikt (utan stativ) 3,6 kg
Förpackning
Typ av stativ HAS-stativ
Förpackningens bredd 685 mm
Låddjup 435 mm
Förpackningens höjd 210 mm